Spoločnosť Air New Zealand dúfa, že urobí lietanie jednoduchším pre rodičov s deťmi

Spoločnosť Air New Zealand dúfa, že urobí lietanie jednoduchším pre rodičov s deťmi

  • Spoločnosť Air New Zealand odhalila nové vylepšenia týkajúce sa sedadiel v ekonomickej triede lietadiel a to radu troch ekonomických sedadiel, ktoré sa dajú zmeniť na úplne rovný povrch. Spoločnosť tieto sedadla nazvala ako „skycouch“.
  • Od polovice roku 2018 budú kojenci cestujúci touto spoločnosťou môcť ležať vedľa svojich rodičov po celú dobu trvania letu, vďaka bezplatnému novému postroju, novým bezpečnostným pásom a podložkám špeciálne vyvinutým pre skycouch.
  • Spoločnosť najprv požadovala, aby počas doby, kedy bolo nutné mať zapnutý bezpečnostný pás, deti sedeli na nohách svojich opatrovníkov.
  • Skycouch bol najprv certifikovaný aby dovolil ležať dvom dospelým osobám vedľa seba alebo dospelému a dieťaťu, no po jeho ďalšej úprave dovoľuje z bezpečnostných dôvodov ležať aj dvom deťom spolu.

Spoločnosť Air New Zealand dúfa, že aspoň takto sa bude rodičom, dojčatám a deťom cestovať pohodlnejšie v ekonomickej triede.

Začiatkom tohto mesiaca letecká spoločnosť odhalila vylepšenia týkajúce sa sedadiel v lietadlách, teda radu troch ekonomických sedadiel, ktoré sa zmenia na úplne rovný povrch. Široký povrch týchto sedadiel, ktorý vyzerá podobne ako futon, cestujúcim umožňuje ležať po celú dobu trvania letu, doma aj v zahraničí.

Skycouch bol predstavený v roku 2011 a bol navrhnutý tak, aby umožnil rodičom a ich deťom odpočívať, relaxovať a hrať sa takým spôsobom, ktorým zvyčajne nemôžu vzhľadom na obmedzený priestor v ekonomickej triede.

Skycouch spoločnosti Air New Zealand

Skycouch spoločnosti Air New Zealand

Neskôr počas tohto roku sa však cestujúci rodičia s deťmi môžu tešiť na viac. Od polovice roku 2018 budú cestujúci môcť využiť bezplatný nový postroj a bezpečnostný pás, ktorý dovolí deťom ležať vedľa svojich rodičov po celú dobu letu. V minulosti bolo nutné aby počas doby kedy bolo nutné mať zapnutý bezpečnostný pás, mali opatrovníci svoje deti na nohách.

Nový postroj a bezpečnostný pás pre malé deti.

Nový postroj a bezpečnostný pás pre malé deti.

Postroje pre deti budú v 3 rozmeroch a to malé, stredné a veľké. Spoločnosť bude taktiež poskytovať bezplatné podložky, ktoré slúžia pre ochranu dojčiat pod určitou veľkosťou. Špeciálny bezpečnostný pás pre Skycouch, ktorý bol predtým certifikovaný tak, aby dovoľoval dvom dospelým osobám alebo opatrovníkovi a dieťaťu spať vedľa seba, bol takisto upravený, aby umožnil ležanie dvom deťom vedľa seba.

Tieto vylepšenia predstavujú viac pohodlnosti pre rodiny.

Tieto vylepšenia predstavujú viac pohodlnosti pre rodiny.

Generálna manažérka spoločnosti Air New Zealand v tlačovej správe uviedla, že tieto úpravy sedadiel boli sprostredkované pomocou spätnej väzby so zákazníkmi a uviedla, že spoločnosť očakáva, že tieto vylepšenia budú populárne hlavne u cestujúcich rodín.

Ďalej vysvetlila, “že rodičia môžu oddychovať, zatiaľ čo ich deti budú môcť mať vlastný priestor a rovinatý povrch na hranie bez toho, aby rušili iných cestujúcich.”

Tento vylepšený Skycouch bude k dispozícii verejnosti až neskôr v tomto roku, ale ľudia na internete už vyjadrili svoj záujem o tento produkt, pričom niektorí používatelia Twitteru chvália leteckú spoločnosť za jeho vytvorenie.

Oznámenie o vylepšeniach na Skycouch oznámila spoločnosť aj na Instagrame, kde toto oznámenie za pár dní získalo viac ako 11 800 likeov.

Mnohí užívatelia reagovali na novinky s nadšením, dokonca jeden užívateľ napísal: „Konečne nejaká letecká spoločnosť, ktorá zaobchádza s rodičmi a deťmi ako s ľudskými bytosťami!“

Iní užívatelia Instagramu zase vyjadrili určité výhrady k novým postrojom pre deti ako napríklad: Jedna užívateľka uviedla: „Toto určite nie je bezpečné, hlavne nie vo vzduchu.“ Iný užívateľ zase napísal: „Prečo títo ľudia necestujú proste Biznis triedou?“

Zvedaví rodičia si však musia ešte chvíľu počkať, než si tieto sedadlá vyskúšajú. Spoločnosť Air New Zealand plánuje sprístupniť tieto vylepšenia na palube svojich flotíl Boeing 777 a 787-9 Dreamliner v najbližších mesiacoch, kým nedostanú potrebné certifikácie a schválenia od regulačných orgánov.

Preložila: Sláva Kromková

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, BBC

Facebook komentár