Denise Coates z firmy Bet365.

Denise Coatesová z firmy Bet365.

Denise Coatesová, ktorá je britskou zakladateľka a generálnou riaditeľkou on-line stávkovej spoločnosti Bet365 Group Ltd., je viac ako desaťkrát bohatšia ako kráľovná Alžbeta II. Tieto výsledky boli dosiahnuté z dôvodu najnovších výsledkov tejto spoločnosti.

Podľa indexu miliardárov od agantúry Bloomberg s označením Billionaires Index, 51-ročná Coatesová má majetok o čistej hodnote 4,5 miliardy dolárov, z dôvodu svojmu väčšinovému podielu v spoločnosti Bet365 a v piatok sa pripojila k najbohatším ľuďom na svete. Je jedinou ženou medzi 17 miliardármi v Británii – vrátane klenotníka Laurenca Graffa, zakladateľa skupiny Virgin – Richarda Bransona a Joeho Lewisa , majiteľa futbalového klubu Tottenham Hotspur. V e-mailu z 23. novembra hovorca Coatesovej oznámil, že k dispozícii nie sú žiadne pripomienky.

Spoločnosť Bet365, založená na začiatku storočia, získala svoju popularitu uprostred internetového boomu v oblasti športových stávok. Spoločnosť v priebehu minulého týždňa oznámila rekordné výsledky za rok končiaci 25. marcom, čím prekročila viac ako desaťročie medziročného rastu tržieb.

Zisky vzrástli aj napriek tomu, že britské stávkové spoločnosti čelia kontrole svojich stávkových aktivít medzi deťmi. Regulátor hazardu vo Veľkej Británii 21. novembra poznamenal, že zhruba 6 percent ľudí mladších ako 16 rokov v priebehu tohto roka vykonalo online stávku na účet jedného z rodičov alebo svojho zákonného zástupcu.

Spolu s tým, že je jednou z najbohatších ľudí na svete, najnovšie výsledky spoločnosti Bet365 urobili z Coatesovej jednu z najlepšie platených manažériek. V správe bola zverejnená výška jej odmeny – 220 miliónov libier (282 miliónov dolárov), čo predstavuje 10% nárast z predchádzajúcich 12 mesiacov. Rovnako získala viac ako 40 miliónov libier vo forme dividend. Bet365 podľa údajov zostavených agentúrou Bloomberg, akcionárom za posledných desať rokov vyplatila viac ako 550 miliónov libier.

Kariéra Coatesovej je viazaná na svoju rodinu, ktorá vlastní zvyšné akcie spoločnosti Bet365. Po ukončení štúdia v ekonometrii na Sheffieldskej univerzite úspešne ukončila štúdium, čím sa stala účtovníčkou a prevzala malý reťazec stávkových obchodov, ktoré vlastnil jej otec. Coatesová sa stala riaditeľkou spoločnosti vo veku 22 rokov a následne rozšírila počet obchodov predtým, ako sa rozhodla presunúť firmu do online sveta. Spolu s Bet365, Coatesová s jej rodinou vlastnia aj futbalový klub Stoke City.

Graf: Príjmy spoločnosti Bet365

Príjmy stávkovej spoločnosti rástli každý rok, už viac ako desať rokov.

Príjmy stávkovej spoločnosti rástli každý rok, už viac ako desať rokov.

Coatesová bola v roku 2012 ocenená kráľovnou za svoje služby pre komunitu a podnikanie. 92-ročná panovníčka vlastní majetok o hodnote približne 420 miliónov dolárov z jej priameho vlastníctva. Medzi aktíva, ktoré priamo vlastní kráľovná a jej rodina, patrí chovná farma a najhodnotnejšia zbierka známok na svete.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár