Aston Martin začiatkom tohto roka predstavila “sériovú” verziu nádherného modelu Vanquish Zagato. Výroba iba 99 kusov ani náhodou neuspokojila všetkých záujemcov, takže teraz prichádza ďalší podobná záležitosť – v piatok zverejnený kabriolet Vanquish Zagato Volante.

Automobil vychádza z pôvodného kupé a výroba bude opäť striktne obmedzená iba na 99 kusov. Aj dizajn samozrejme odkazuje na kupé, takže opäť platí, že ide o nádherné auto. Pohon má navyše na starosť dvanásťvalcový motor ponúkajúci výkon 441 kW (600 k). Akcelerácia 0 – 60 míľ v hodine (96 km / h) prebehne za 3,7 s. Verzia kabrioletu je teda o 0,2 pomalšia ako kupé.

Prvé kusy zamiera k zákazníkom už budúci rok a veľká väčšina z 99 kusov je dnes už predaná, Aj napriek tomu, že Aston Martin ešte oficiálne nezverejnil jeho cenu.

Je posledným v dlhej rade oslnivej spolupráce medzi značkou Aston Martin a preslávenou talianskou dizajnérskou spoločnosťou Zagato.

Súvisiace:
Aston Martin pracuje na svojom prvom elektrickom automobile
Aston Martin z Jamesa Bonda (Spectre) predané za £ 2,4 mil.

Vedúci predstaviteľ konštrukcie u Aston Martin – Marek Reichman vo vyhlásení poznamenal: “Vanquish Zagato Volante ilustruje spôsoby, ktorými môže značka Aston Martin vyvíjať dizajn, v spolupráci s tak dôveryhodným a dlhodobým partnerom.”


Jedná sa o piatu spoluprácu automobilky medzi Aston a návrhárskou firmou, ktorá sa datuje do roku 1960.


Podľa Aston, rozhodnutie dať Zagato Volante do výroby bol spôsobený rozsiahlym záujmov zákazníkov o kupé.


Aj napriek tomu, že Vanquish Zagato Volante je zo vzhľadu nepopierateľným vozidlom značky Aston Martin, DNA konštrukcie je od firmy Zagato stále prítomná. Tieto zaoblené rohy a zakrivené panely karosérie sú štandardnými konštrukčnými vlastnosťami pre firmu Zagato.


Reichman vo vyhlásení firmy poznamenal: “Rovnako ako kupé, zdôraznili sme povrchy a vytvorili sme tzv. svalovú formu.”


Aston navrhla špeciálny kryt zadného priestoru.


Bočný profil je však zo starej školy Aston Martin.


Interiér Vanquish Zagato Volante je dokončený z uhlíkových vlákien, detailov v bronze a kože od spoločnosti Bridge of Weir. Sedadlá sú tiež s vyrazeným znakom Zagato – “Z”.


Pod kapotou skrýva 592 konských síl, vo verzii Aston Martin 6,0 litra s motorom V12.


Aston Martin očakáva začatie dodávok automobilu Vanquish Zagato Volante v roku 2017. Očakávaná cena je v rozmedzí $ 800 000 až $ 850 000.

Zdroj:MotorOnline, Diariomotor

Facebook komentár