Tesco_vytvara_16000_pracovnych_miest

Spoločnosť Tesco vytvára 16 000 pracovných miest na uspokojenie rastúceho dopytu v online obchode a poskytuje tak zriedkavú podporu pre problémovú britskú ekonomiku.

Najväčší britský reťazec supermarketov v pondelkovom vyhlásení uviedol, že nové trvalé pracovné miesta sú okrem 4 000 pracovných miest, ktoré boli už vytvorené od začiatku koronavírusovej krízy.

Pracovníkom, ktorí sa dočasne pripojili k spoločnosti na začiatku pandémie, sa ponúknu pracovné miesta ako prvé. Medzi úlohy patria jednotlivci určení pre zostavenie objednávok zákazníkov, riadenie dodávok a ďalšie úlohy v obchodoch a distribučných centrách.

Maloobchodník v súčasnosti každým týždňom obsluhuje formou onlinu takmer 1,5 milióna zákazníkov, z približne 600 000 na začiatku pandémie. Jason Tarry, ktorý je generálnym riaditeľom pre Spojené kráľovstvo vo vyhlásení uviedol : „Tieto nové úlohy nám dlhodobo pomôžu uspokojiť online dopyt.“

Od zavedenia koronavírusových obmedzení v Spojenom kráľovstve v mesiaci marec online predaj potravín vzrástol, zatiaľ čo maloobchodníci očakávajú, že niektorí kupujúci, ktorí vykonali zmenu správania, svoje staré zvyky natrvalo obmedzia. Na túto príležitosť bolo poukázané v priebehu minulého mesiaca, keď spoločnosť Amazon uviedla, že ponúkne bezplatné dodanie potravín v Londýne a okolitých oblastiach.

Spoločnosť Tesco uviedla, že pred pandémiou bol podiel online predajov na jej celkových príjmov v hodnote okolo 9%, čo je číslo, ktoré vzrástlo na viac ako 16%. Spoločnosť očakáva, že hodnota online predajov v porovnaní s rokom 2019 vzrastie o dve tretiny a tento rok dosiahne hodnotu vyše 5,5 miliardy libier (7,2 miliardy dolárov).

Oznámenie o vytvorení pracovných pozícií britský maloobchodní pracovníci privítajú, keďže práve tí zápasia s hromadným prepúšťaním u konkurentov ako je Marks & Spencer a Walgreens, alebo farmaceutického reťazca Boots.

Británia čelí rastúcej kríze nezamestnanosti. Úrad pre národnú štatistiku začiatkom tohto mesiaca uviedol, že od uzavretia podnikov z dôvodu pandémie COVID-19 (v marci), krajina prišla o 730 000 pracovných miest. British Airways, BP a letecká spoločnosť Rolls-Royce patriace medzi významné britské spoločnosti, ktoré museli prepustiť tisíce zamestnancov.

Spoločnosť Tesco v pondelok uviedla, že počet nových pracovných miest sa môže ďalej zvyšovať s pokračujúcim rastom jej online obchodu. Spoločnosť tiež v rámci vládneho programu plánuje ponúknuť šesťmesačnú pracovnú príležitosť 1 000 ľuďom do 25 rokov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár