Tesla Cybertruck.

Tesla Cybertruck.

Práve keď sa zdalo, že situácia spoločnosti Tesla sa nedá zhoršiť, po predstavení ich Cybertrucku, internet ukázal opak.

Tesla čelila rozpakom, keď sa počas predstavenia rozbili dve okná nákladného vozidla, ktoré mali ukázať, aké silné sklo je. Ukázalo sa, že práve to bola najmenšia časť posmeškov, ktoré utrpelo najnovšie vozidlo spoločnosti Tesla.

Tesla_Cybertruck_je_centrom_internetovych_vtipov_1

Výrazný dizajn Cybertrucku, ktorý má rozbité okná, inšpiroval kreatívcov naozaj vo veľkom. Spoločnosť Tesla, ktorá spôsobila, že elektrické autá boli cool a elegantné, by mohla čeliť teda s jej vozidlami čeliť problémom.

Jeden používateľ stránky Reddit uviedol: „Vyzerá to, že sa predstavenie tohto špeciálneho automobilu pokazili.“

Jeho štýl bol porovnávaný so všetkým, od dverného rámu po starú myš od spoločnosti Apple cez postavu Flats zo animovaného seriálu SpongeBob, alebo trojuholník na kolieskach.

Iní pripodobňovali Cybertruck k nápadu „Homeru“ k prezieravému, škaredému kombi, ktorý navrhol Homer Simpson v kreslenom seriáli The Simpsons.

Tesla_Cybertruck_je_centrom_internetovych_vtipov_2

Ďalší ho prirovnali k automobilu od spoločnosti DeLorean, z filmu “Návrat do budúcnosti”.

Tesla_Cybertruck_je_centrom_internetovych_vtipov_3

Zrátané a podčiarknuté, tie ostré kontúry na Cybertrucku spôsobujú, že ľudia sa mu vysmievajú.

Existuje tak ešte viac otázok o tom, či kupujúci nákladných automobilov budú mať záujem o najnovší automobil značky Tesla.

James Cobb, bývalý profesor dejepisu University of Georgia na dôchodku uviedol, že bude trvať nejaký čas, kým si získa pozornosť vlastníkov tohto druhu automobilov.

Dizajn spoločnosti pre Cybertruck nie je jediným problémom, keďže bežní vlastníci, ktorí kupujú podobný druh automobilu s iným pohonom: tento je elektrickým. Sú tu však aj iné výzvy. Zavedení konkurenti vrátane spoločností Ford a GM vyvíjajú elektrické automobily a už majú obrovské zástupy verných vlastníkov pickupov. Spoločnosť GM tento týždeň uviedla, že na jeseň roku 2021 plánuje začať predávať svoj prvý elektrický pickup.

Musk sa začal verejne vyjadrovať o pickupe v roku 2013. Spoločnosť Tesla neuviedla, kedy začne s jeho dodaním, ale že výroba sa bude blížiť ku koncu roka 2021.

Ceny začínajú na hodnote 39 900 dolárov a môžu prekročiť 70 000 dolárov, s určitými možnosťami, ako je väčšia batéria a možnosti Autopilota.

Berk Talay, ktorý je marketingovým profesorom na University of Massachusetts Lowell, sa domnieva, že je príliš skoro na to, aby sme vedeli, ako spotrebitelia nakoniec na tento typ vozidla budú naozaj reagovať.

Talay nakoniec uviedol: „Rovnako ako v prípade každej radikálnej inovácie v technologickom priemysle by sme mohli očakávať, že sa v nej budú objavovať veľkí obľúbenci a superskeptici.”

Facebook komentár