Tesla_doruci_prve_vozidla_Modelu_3_uz_tento_mesiac_2017

Prvé automobily na elektronický pohon od spoločnosti Tesla, ktoré sú určené pre všeobecný (masový) trh začnú schádzať z výrobnej linky už počas tohto týždňa.

Elon Musk, ktorý je generálnym riaditeľom (CEO) spoločnosti Tesla na sociálnej sieti Twitter dnes poznamenal: “Model 3 získal všetky zákonné požiadavky na produkciu, čo je dva týždne pred plánovaným termínom.” Podľa jeho vyjadrení, by prvé z nich mali byť dokončené v piatok.

Automobilka sa v nadchádzajúcich mesiacoch bude snažiť o dramatické navýšenie produkcie, veľmi očakávaného vozidla.

Po tzv. “odovzdávacej party”, kde Tesla odovzdá automobil prvým 30 zákazníkom, chce do konca júla vyprodukovať 100 vozidiel. V auguste chce spoločnosť Tesla vyrobiť už 1500 vozidiel, typu Model 3. V decembri ich už má byť až 20 000.

Ale v rámci tohto plánu sa spoločnosti nepodarí naplniť obrovský počet nevybavených objednávok tohto automobilu.

Na výročnom valnom zhromaždení spoločnosti, ktoré sa konalo počas minulého mesiaca, Elon Musk poznamenal, že niektorí sa pravdepodobne svojho nového automobilu nemusia dočkať ani pred koncom roka 2018.

Tesla na Model 3 vytvorila systém predbežných objednávok, už pred viac ako rokom. Počas niekoľkých dní, bolo viac ako 300 000 zákazníkov ochotných zložiť zálohu na vozidlo, v hodnote 1 000 dolárov (čím si rezervovali svoje miesto v rade).

Súvisiace:
Tesla Model 3 nemusí byť k dispozícií ani koncom roka 2018
Tesla doručí prvé vozidlá Modelu 3 už tento mesiac

Tesla od minulého roka nevykonala aktualizáciu predbežných objednávok, ale Musk v minulom mesiaci poznamenal, že “každým týždňom sa počet uhradených záloh navyšuje.”

Očakávania investorov ohľadom predaja Modelu 3, v posledných mesiacoch pomohli zatlačiť cenu akcií spoločnosti Tesla na vyššie úrovne, pričom trhová hodnota spoločnosti je vyššia ako v prípade tradičných výrobcov automobilov – Ford a General Motors.

Model 3 predávaný za 35 000 dolárov znamená, že toto nové vozidlo si bude môcť dovoliť viac zákazníkov, čo by mohlo pomôcť rozšíriť dopyt po produktoch tejto značky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, ZDNet

Facebook komentár