Tesla_prave_spustila_objednavky_na_jej_solarnu_strechu_2017

Tesla práve spustila proces objednávok a oznámila informácie o cenách za jej solárnu strechu, s označením Solar Roof.

Tesla vo vyhlásení uviedla: “Typický majiteľ domu môže očakávať, že za štvorcovú stopu (0,09 m2) solárnej strechy zaplatí 21,85 dolárov a bude ťažiť z krásnej novej strechy, ktorá taktiež zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti.”

Spoločnosť taktiež spustila kalkulačka, ktorá ľuďom ukazuje, koľko by stálo nahradenie ich strechy, solárnou strechou od spoločnosti. Využíva informácie, ako je veľkosť strechy, priemerné miestne ceny elektriny a koľko slnečného svetla v v priebehu roka na ňu vie dopadať, na základe čoho vie vypočítať cenu.

Súvisiace: Elon Musk chce poháňať havajský ostrov pomocou solárnych panelov

Spotrebitelia v Spojených štátoch si môžu aktuálne zabezpečiť ich objednávku na solárnu strechu cez internetové stránky, kde zaplatia 1 000 dolárov.

Firma ďalej uviedla: “Tesla Solar Roof využíva, ako solárne ale aj ne-solárne dlaždice, čo spotrebiteľom umožňuje zvoliť, koľko solárnych dlaždíc budú potrebovať na základe spotreby (elektriny) svojho domova.”

Odhad spoločnosti Tesla, na úrovni 21,85 dolárov, za štvorcovú stopu je založený na streche, ktorý je z 35% zloženou zo solárnych dlaždíc. Generálny riaditeľ (CEO) – Elon Musk povedal, že väčšina striech sa pravdepodobne bude pohybovať okolo 40% podielu, ale v závislosti na domácnostiach, by to mohlo byť aj 70%.

Aby uviedli náklady do perspektívy, solárna strecha na dome, ktorý potrebuje 3 000 štvorcových stôp (280 m2) strešnej krytiny by stála viac ako 65 000 dolárov, v prípade kde by 35% dlaždíc boli solárnymi. Podľa časopisu Consumer Reports, strešné dlaždice na dome o rovnakej veľkosti by stáli okolo 45 000 dolárov a pri asfaltovej streche by sa jednalo o náklady okolo 20 000 dolárov.

Tesla_prave_spustila_objednavky_na_jej_solarnu_strechu_2017_cena

Spoločnosť Tesla uviedla, že zatiaľ čo náklady na jej ne-solárne dlaždice sú porovnateľné s pravidelnými strešnými dlaždicami, avšak počiatočné náklady na jej solárne dlaždice sú drahšie. Avšak ďalej uviedli, že náklady budú kompenzované hodnotou energie, ktoré dlaždice vyprodukujú. Tesla Solar Roof taktiež príde s životnosťou alebo “nekonečnou” zárukou a spoločnosť Tesla garantuje generáciu solárnej energie, počas obdobia 30 rokov.

Musk počas tlačovej konferencie uviedol, že okrem toho že ponúka úspory energie, jej produkt bude vyzerať lepšie, ako akákoľvek iná strešná krytina.

Ďalej poznamenal: “Keď si ju dáte, budete mať najlepšie vyzerajúci dom v susedstve,” … “Myslím, že estetika strechy je taktiež pozitívom.”

Firma ďalej uviedla: “Spotrebitelia si aktuálne môžu ich solárnu strechu objednať, cez hladké čierne sklenené šindle a šindle s textúrou skla. Toskánske a francúzske šindle by mali byť k dispozícii až od začiatku roka 2018.”

Tesla odhalila svoje solárne šindle na tlačovej konferencii v októbri. Musk počas predstavenia uviedol, že Tesla mala víziu a pracovala na nej s firmou SolarCity.

Tesla získala spoločnosť SolarCity v novembri, v dohode o hodnote 2,1 miliardy dolárov.

Musk dokonca povedal, že strecha spoločnosti Tesla by mala mať konkurenčnú cenu s normálnymi strechami a dokonca nižšiu.

Súvisiace:
Tesla zdvojnásobuje počet nabíjacích staníc a pridáva solárnu energiu
Elon Musk: Solárna strecha môže stáť menej ako bežná strecha

Musk na akcii ďalej poznamenal: “Vyzerá to celkom sľubne, keďže solárne strechy budú v skutočnosti stáť menej než normálne strechy a to ešte predtým, než bude z nich pochádzať hodnota,” … “Takže základný problém bude vyzerať nasledovne: Chceli by ste strechu, ktorá vyzerá lepšie ako normálna strecha, má dvakrát tak dlhšiu životnosť, stojí menej a mimochodom, vyrába elektrinu. Prečo by ste chceli niečo iné?”

Ale na blogu spoločnosť Tesla v stredu uviedla, že jej solárna strecha bude cenovo výhodnejšou, pretože generuje energiu.

Tesla nakoniec uviedla: “Solárna strecha je cenovo výhodnejšia ako bežné strechy, pretože vo väčšine prípadov sa nakoniec vyplatí z dôvodu zníženia alebo odstránenie nákladov za elektrinu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Tesla, Bloomberg, ZDNet

Facebook komentár