Tesla_v_septembri_absolutne_minula_ciel_pre_Model_3_2017

Tesla v treťom štvrťroku vyrobila iba 260 sedanov Modelu 3, čím pre svoj veľmi očakávaný nový automobil jednoznačne nedosiahla svoj cieľ a to všetko najmä z dôvodu problémov okolo výroby.

Generálny riaditeľ spoločnosti (CEO) Tesla Elon Musk v auguste povedal, že spoločnosť v samotnom septembri plánuje vyrobiť 1 500 automobilov s označením Model 3 a pre mesiac december boli jej odhady na úrovni 20 000 automobilov.

Tesla vo svojom pondelkovom vyjadrení uviedla: “Produkcia Modelu 3 bola nižšia, ako sa očakávalo v dôsledku ťažkostí okolo produkcie,” … “Napriek tomu, že veľká väčšina výrobných subsystémov v našom automobilovom závode v Kalifornii a našej nevadskej “Gigafactory” je schopná pracovať s vysokou mierou, trvá to však dlhšie, než sme očakávali.”

Automobilka Tesla dodala, že neexistujú žiadne zásadné problémy s výrobou alebo dodávateľským reťazcom Modelu 3 a je si vedomá, čo je potrebné k zlepšeniu.

Súvisiace:
Tesla sa začína viac podobať na spoločnosti Google a Facebook
Porovnanie hodnoty spoločnosti Tesla voči najväčším automobilkám sveta

Je to veľké sklamanie pre najočakávanejší automobil roka, ale nepredstavuje príliš veľký šok. Musk povedal, že prvých šesť mesiacov výroby Modelu 3 bude “peklo”. Tesla taktiež nedosiahla svoje ciele, keď prvýkrát spustila výrobu Modelu S a Modelu X.

Model 3 je prvým vozidlom značky Tesla na trhu s cenovou hranicou od 35 000 dolárov. Tesla už v auguste mala pre toto konkrétne vozidlo zabezpečených 455 000 objednávok. Tí, ktorí si objednali Model 3, budú musieť na dodávku vozidla počkať minimálne do polovice roka 2018.

Tesla uviedla, že v treťom štvrťroku vyrobila celkom 25 336 vozidiel, z toho 260 Modelov 3.

Výrobca elektrických automobilov v treťom štvrťroku dodal 26 150 vozidiel – 14 065 sedanov Modelu S, 11 865 modelov SUV s označením X a 220 sedanov Modelu 3. Tesla uviedla, že v oblasti dodania sa jednalo o najlepší štvrťrok v histórii spoločnosti, čo predstavuje v porovnaní s tretím štvrťrokom 2016 nárast o 4,5%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomnerg

Facebook komentár