Tesla a Elon Musk.

Tesla a Elon Musk.

Tesla a generálny riaditeľ (CEO) Elon Musk, ktorí sú pod hľadáčikom investorov a v poslednom mesiaci čelili pozoruhodnému ústupu z dôvodu zbytočných nadpisov v médiách, avšak v poslednom týždni kedy sú bez škandálov, akcie automobilky získali 12 percent.

To pre Teslu znamená najlepší týždeň od 3. augusta, kedy Musk zverejnil kontroverzné statusy a informácie na sociálnej sieti Twitter.

Akcie tejto automobilky v pondelok rástli o 8 percent, keďže dvojica analytikov navýšila investičné odporučenie pre túto firmu, ale v utorok klesli o 2 percentá, keďže Muskova spoločnosť poznamenala, že spoločnosť odstránila dve farebné možnosti pre “zjednodušenie výroby” a bývalý optimista a analytik tvrdí, že akcie nie sú “investovateľné”.

V stredu opustil spoločnosť ďalší finančný riaditeľ, ale akcie zaznamenala 4-percentný zisk. Tesla v piatok získala zhruba 2 percentá a navýšila svoj týždenný rast na 12,14 percenta, vďaka čomu takmer vyrovnali všetky minulo-týždňové straty spoločnosti Tesla.

Gene Munster z investičnej spoločnosti Loup Ventures poznamenal: “Minulý týždeň bol strašný, takže sa tak trochu jedná o odraz,” … “V prípade Tesly, ak je týždeň bez správ, jedná sa o pozitívny týždeň.”

Súvisiace:
Tesla klesla o 6%, ako manažéri rezignujú a Elon Musk fajčí marihuanu
Investorka sa domnieva, že akcie Tesla by mohla vyskočiť na $ 4 000

Munster ďalej poznamenal, že “tichý” týždeň investorom umožnil sústrediť sa na jej podnikanie a čísla okolo produkcie. Musk v priebehu minulého týždňa poznamenal, že Tesla bude v septembri vyrábať a dodávať automobily dvojnásobným tempom, ako sa spoločnosti darilo v poslednom štvrťroku.

Munster uviedol: “Existuje tu dostatok optimizmu, ktorý mal byť v priebehu minulého týždňa začlenený do rastu jej akcií.”

Ak Tesla dokáže splniť svoje sľuby okolo produkcie, akcie sa podľa Munstera môžu vrátiť nad 300 dolárov.

Akcie ukončili obchodovanie v poslednom dni na úrovni 295,20 dolárov. Tým sa za posledných 30 dní nachádzajú v 15 percentnej strate a z 52-týždňových maxím v 24 percentnom prepade.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár