Tesla_urobila_velku_zmenu_v_tom_ako_predava_svoje_baterie

  • Spoločnosť Tesla vytvorí určené priestory vo viac ako 800 obchodoch firmy Home Depot, ktoré zvýraznia jej výrobky pre obnoviteľné zdroje energie, ako sú napríklad solárne panely a batérie pre domácnosti.
  • Spoločnosť Tesla sa taktiež údajne nachádza v rozhovoroch s firmou Lowe ohľadom predaja solárnych výrobkov v obchodoch reťazca pre vylepšovnie domácností.
  • Predajom solárnych produktov značky Tesla v tretích predajniach bude spoločnosť schopná osloviť viac ľudí a predávať ďalšie produkty.

Tesla realizuje agresívny krok, aby pomohla svojim solárnym výrobkom ísť priamo cez hlavný prúd.

Obidve firmy uviedli: “Spoločnosť vytvorí určené priestory vo viac ako 800 obchodoch firmy Home Depot, čím zvýraznia svoje produkty z obnoviteľných zdrojov ako solárne panely a domácu batériu Powerwall.” Tesla je podľa agentúry Bloomberg taktiež údajne v rozhovoroch ohľadom predaja solárnych produktov v obchodoch spoločnosti Lowe. Tesla sa k údajným rozhovorom odmietla vyjadriť.

Je to prekvapujúci krok od spoločnosti Tesla, ktorá tradične predáva svoje výrobky len na vlastných webových stránkach a vo vlastných showroomoch. Ale taktiež to predstavuje šikovný krok, pretože umožní spoločnosti Teslovi dosiahnuť oveľa väčší dosah.

Spoločnosť Tesla v roku 2016 kúpila spoločnosť solárnych panelov – SolarCity a signalizovala túžbu rozšíriť svoje ambiciózne ciele v oblasti obnoviteľných zdrojov energie. Zdá sa, že dohoda presunula spoločnosť Tesla smerom k vertikálnej integrácii v oblasti solárnej energie, pretože by mohla spájať domáce batérie Powerwall so solárnymi panelmi spoločnosti SolarCity.

Súvisiace:
Trump “nezabil“ popularitu v oblasti obnoviteľnej energie
Čína zahanbuje USA v oblasti obnoviteľnej energie

Zvýraznenie solárnych produktov v dvoch najväčších reťazcoch pre domácností v USA by výrobky z obnoviteľných zdrojov od spoločnosti Tesla vystavilo spotrebiteľom, ktorí nemusia byť oboznámení so spoločnosťou a znižujú množstvo času a energie, ktoré by musela Tesla minúť na nájdenie nových solárnych zákazníkov.

Nadchádzajúca solárna strecha spoločnosti Tesla môže byť najlepšou príležitosťou spoločnosti, aby sa oddelila od trhu obnoviteľnej energie. Generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk sa k nemu vyjadril ako na esteticky príjemnú alternatívu k neohrabaným tradičným solárnym panelom, podobne ako Tesla zmenila elektrické auto na štýlovú luxusnú položku. Spoločnosť Tesla začala inštalovať strechy pre zákazníkov, ktorí v minulom roku zádávali svoje objednávky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: DailyMail, Engadget

Facebook komentár