Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a zakladateľ spoločnosti Boring Company - Elon Musk.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a zakladateľ spoločnosti Boring Company – Elon Musk.

Tesla zaplatila svoj záväzok z konvertibilných dlhopisov vo výške 920 miliónov dolárov v hotovosti – uviedli zdroje oboznámené s touto platbou pre CNBC. Spoločnosť v ten istý deň taktiež potvrdila, že túto platbu naozaj uskutočnila.

Výnosy vo výške 920 miliónov amerických dolárov v konvertibilných dlhopisoch dosiahli splatnosť 1. marca pri konverznej cene 359,87 dolárov za akciu. Vzhľadom na to, že akcie spoločnosti Tesla sa už niekoľko týždňov neobchodovali na úrovni 359 dolárov, výrobca elektrických vozidiel musel všetko zaplatiť v hotovosti, namiesto vyplatenia v pomere 50:50 hotovosť a akcie, ako sa predtým zamýšľalo.

Súvisiace: Riaditeľ Daimleru: Mercedes-Benz môže s Teslou v budúcnosti spolupracovať

Vo svojej výročnej správe za rok 2018 Tesla uviedla, že na konci roka vlastní 3,69 miliardy dolárov vo forme neobmedzených peňažných prostriedkov a podobných ekvivalentov.

Na otázku o platbe začiatkom tohto týždňa hovorca spoločnosti Tesla poukázal na pripomienky z listu akcionárov z posledného štvrťroka, kedy spoločnosť uviedla, že má “dostatočnú hotovosť na pohodlné vyrovnanie hotovosti v konvertibilných dlhopisoch, ktoré budú splatné v marci roka 2019.”

Tesla tiež uviedla, že jej hotovostná pozícia sa v druhej polovici roka 2018 zlepšila o 1,45 miliardy dolárov a očakáva kladný čistý príjem a pozitívny voľný peňažný tok “v každom štvrťroku od 1. štvrťrok 2019.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár