Tesla_zdvojnasobuje_pocet_nabíjacich_stanic_a_pridava_solarnu_energiu_2017

Tesla bude potrebovať omnoho viac nabíjacích staníc.

Spoločnosť Tesla sa v priebehu tohto roka chystá ponúkať svoj automobil na elektrický pohon s cenou 35 000 dolárov – Model 3, zároveň medzi svojimi plánmi má pre rok 2018 dosiahnutie produkcie 500 000 elektrických automobilov (oproti 76 000 pred rokom). Tento smelý časový plán zanechal mnoho súčasných majiteľov v obavách, či náhodou celá sieť nabíjacích staníc nebude preplnenou. No, aj tu má Tesla plán.

Súvisiace: Elon Musk: Tesla predstaví kamión už v septembri

Podľa pondelkovej správy na blogu automobilky Tesla, by sa pre tento rok počet nabíjacích staníc (na verejné použitie) známych ako “Superchargers” mal zdvojnásobiť z 5000 na 10 000. To je o 39 percent viac staníc, ako na rok 2017 sľuboval generálny riaditeľ (CEO) Elon Musk, keď predstavoval Model 3. Spoločnosť taktiež zvýšiť počet nabíjacích staníc nachádzajúcich sa po celom svete, v hoteloch, nákupných centrách a reštauráciách, z 9 000 na 15 000.

Nižšie je mapa súčasných amerických nabíjacích staníc “Superchargers” (červená) a miesta, kde ich Tesla plánuje pridať (sivá).

Tesla_zdvojnasobuje_pocet_nabíjacich_stanic_a_pridava_solarnu_energiu_2017_mapa

Niektoré z nových staníc pre tieto kompresory budú poháňané solárnymi panelmi. Spoločnosť Tesla ďalej uviedla: “Mnoho z nich čoskoro začnú s výstavbou, čiže by mali byť hotové v dostatočnom predstihu, pred letnou motoristickou sezónou.”

Spoločnosť Tesla taktiež zverejnila svoj prvý náhľad do svojej stratégie, pre posilnenie možností dobíjania v mestských centrách, ako je San Francisco, Chicago a New York. Sieť nabíjacích staníc “Supercharger” bol pôvodne navrhnutý tak, aby boli prispôsobeným najmä na diaľkové cestovanie medzi mestami a väčšinou sa nachádzali v tesnej blízkosti hlavných ciest. V súčasnosti tak spoločnosť Tesla bude rovnako rozširovať nabíjacie miesta do centier miest.

Súvisiace: Je spoločnosť Tesla a Elon Musk v ohrození?

(Spoločnosť už vykonala inštaláciu nabíjačiek v parkovacích garážach New Yorku. V centre Manhattanu to stojí extra $ 10)

Tesla so sídlom v Palo Alto uviedla, že taktiež buduje väčšie stanice pozdĺž jej najfrekventovanejších trás a v samotnej Kalifornií vytvorí viac ako 1000 nabíjacích staníc. Severoamerická sieť by sa počas tohto roka mala rozšíriť o 150 percent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Tesla

Facebook komentár