Vyzerá to, že Google chystá významnú zmenu Google Wallet, svojho mobilného platobného nástroja.

Namiesto spoliehania sa na úzky zoznam smartphonov a neobľúbených bezdrôtových technológií pri platení v maloobchodných predajniach, Google prichádza so svojou vlastnou plastovou kartou, ako uvádza Android Police, stránka, venovaná špeciálnym novinkám.

Počas príhovoru na konferencii 22. októbra sľúbil šéf Google Wallet, Osama Bedier, že v novembri by bola zverejnená „nová možnosť, ako vyskúšať Google Wallet“. V ten istý deň bola stránka Googlu aktualizovaná, aby oznámila, že čoskoro tu bude nová verzia Google Wallet. Nuž, teraz to možno nastalo.

Nie je to nová kreditná či debetná karta. Namiesto toho je navrhnutá tak, aby fungovala s existujúcimi čítačkami platobných kariet a prevádzala transakcie na prepojené existujúce užívateľské účty vo Wallet.

Povedzme, že máte Citi MasterCard. Najprv by ste dostali fyzickú Google Wallet kartu. Potom by ste šli na internet a prepojili vašu Citi kartu s vaším účtom na Google Wallet. Za tým, by ste šli do obchodu a vytiahli vašu Google Wallet kartu namiesto vašej Citi karty.

Ak chcete prejsť na inú kartu, otvoríte si Google Wallet aplikáciu a vyberiete inú prepojenú kartu. Následne sa nákupy, uskutočnené s kartou Google Wallet, presunú na kartu, ktorú ste zvolili.

Prečo by ste niečo také robili namiesto obyčajného vybratia bežnej kreditnej karty? Dobrá otázka.

Priekopníci mobilných platieb zistili k ich zjavnej nespokojnosti, že väčšina ľudí je úplne spokojná s používaním kreditnej karty a čítačky a že nahradenie kariet smartphonmi vôbec nevyrieši bežné problémy stálych zákazníkov.

Google dúfa, že špeciálne ponuky zviazané  s účtami Google Wallet presvedčia zákazníkov k zmene.

„Swipe“ karta (swipe card – plastická karta s magnetickým pásom obsahujúcim zakódované dáta, ktorá sa pretiahnutím cez otvor elektronického zariadenia používa na uskutočnenie elektronických transakcií a umožňuje prístup do určitých uzamknutých bezpečnostných úsekov, pozn. prekl.) môže tiež podľa Android Police podporiť tzv. „transit“ karty.

Myšlienka karty, spravovanej online a prepojenej na iné účty nie je novým nápadom. Marqueta, začínajúca spoločnosť, založená v Emeryville v Kalifornii, ponúka kartu, na ktorú môžu ľudia načítať virtuálne darčekové certifikáty pre miestne obchody; je prepojená s kreditnou alebo debetnou kartou na pokrytie výdavkov nad vloženú sumu.

PayPal tiež ponúka plastickú kartu pre platby v obchodoch; kartu môžete použiť v ľubovoľnom obchode s tým, že to naúčtujú na váš PayPal účet. Don Kingsborough, generálny manažér pre maloobchodné platby, však nedávno uviedol, že to nie je veľmi obľúbená možnosť. Namiesto toho 85% zákazníkov PayPal zadajú číslo svojho mobilu a PIN pre faktúrovanie nákupu cez PayPal.

Spýtali sme sa hovorcu Googlu na jeho komentár, no nedostali sme odpoveď, ale v prípade spätnej väzby vám podáme aktuálne informácie.

Zdroj: YahooFinance

Facebook komentár