Steve Sjuggerud napísal: Čísla sme dostali len teraz …a sú vynikajúce…

Medián (priemer) ceny domov medziročne rastie až o 15,4% …na 208 000 dolárov. Avšak aj napriek vyšším cenám, domy rýchlo napredujú…

Posledné čísla ukazujú, že domy sú  na trhu len 41 dní pred ich predajom, zatiaľ čo minulý  rok to bolo 72 dní. (Tieto čísla sú celoštátne priemery).

Dopyt po domoch je späť, avšak existuje nedostatočná  ponuka…To znamená, že je pred nami zvyšovanie cien.

Aj napriek tomu, že ceny domov sú už  hore, nemyslím si, že ste niečo zmeškali… Stále je tu skvelá  príležitosť…Je možné dosiahnuť zisky niekoľko stoviek percent, tak ako vám ukážem.

Nemyslím si, že ešte niekedy uvidím takú  príležitosť ako momentálne na trhu s nehnuteľnosťami v USA… určite nie v tomto živote. Blížime sa k rekordne nízkym mieram úrokových sadzieb na hypotékach a k najvyššiemu poklesu v cenách domov v mojom živote.

Nemyslím si, že ešte niekedy uvidíme to, že sa tieto dve veci udejú v tom istom okamihu a pomere.

Je to veľmi jednoduché…

V minulosti sme zažili len jednu takúto príležitosť…v 1970. Vtedy by kúpa domu na hypotéku viedla k 680% zisku z vašej počiatočnej investície.

Od 1970 do 1980 sa ceny domov zvýšili z 22 000 dolárov na 56 500 dolárov.

Keby ste si kúpili dom v 1970 s 20% vloženými z vlastných prostriedkov ( 4 400 dolárov), o desaťročie neskôr by ste sedeli na zisku 684% z vašej počiatočnej investície. ( Táto návratnosť neobsahuje dane z nehnuteľností ani úrok. Je to len porovnanie pôvodného majetku v 1970 – počiatočnej platby – a jej nárastu v 1980). Tabuľka nižšie ukazuje výpočet:

A tu to máme: Bývanie bolo v 1970 dostupné. Ceny domov prudko vzrástli. Dnes – po veľkom prasknutí bubliny  a s ultranízkymi hypotekárnymi úrokmi sa stáva bývanie opäť dostupné.

Trojčíselné výnosy – aj v prípade veľkého vloženia počiatočného kapitálu ako v príklade vyššie – sú možné. Očakávam, že ich uvidíme.

Váš rastový potenciál je neuveriteľný, mimochodom…aj keď úrokové sadzby vzrastú… Úrokové  sadzby vzrástli aj v sedemdesiatych rokoch – z 7,5% na takmer 15%. Ceny domov vzrastú taktiež.

V uplynulých rokoch som na Vás naliehal, aby ste si kúpili nehnuteľnosť. Dúfam, že ste počúvli moje rady…Tento bod by ste už teda mali zvládnutý. Dobrá správa je, že tomu ešte nie je koniec.

Ak ste nepočúvli moje rady, ešte stále môžete. Nepremeškajte to. Využite šancu!

Dobré investovanie, Steve

Preložila: Adriana Boldisova

Zdroj: DailyWealth.com

Facebook komentár