Trump_Ak_Fed_znizi_urokove_sadzby_USA_obchodnu_vojnu_vyhraju

Prezident Donald Trump predpovedal, že ďalší krokom Číny v obchodnej vojne by malo byť zníženie sadzieb a on povedal, že by tak mala urobiť aj strana USA, čím tak opäť zatlačil na Federálny rezervný systém, aby nasledoval to, čo už v minulosti spomínal. Podľa neho by to viedlo k jasnému víťazstvu USA.

V statuse na sociálnej sieti Twitter, ktorý predstavoval najnovšiu “salvu“ v tarifnom spore medzi oboma národmi, prezident tak navýšil svoj tlak na Fed, aby realizoval zmiernenie menovej politiky.

Povedal, že ak by centrálna banka splnila zníženie úrokových sadzieb, znamenalo by to „koniec hry, čím vyhráme!“

Biely dom a Peking sa dostali do slepej uličky v ich prebiehajúcich obchodných rokovaniach. Washington požaduje zníženie prekážok v obchode s Čínou a chce aby tento národ zastavili krádež duševného vlastníctva. Keďže sa nedávne rozhovory zastavili, Čína prišla s odplatou voči Trumpovmu najnovšiemu kolu taríf a oznámila, že plánuje vykonať udelenie nových dovozných cieľ v hodnote 60 miliárd dolárov.

Trumpove vyjadrenia prichádzajú uprostred volatility trhu, ktorá je vyvolaná neistotou v smerovaní rozhovorov a aj otázok ohľadom toho ako dlho by mohli pokračovať, kým nepríde k riešeniam.

V predchádzajúcich tweetoch, Trump trval na tom, že pre USA bude akceptovať len “významnú dohodu”.

Spoločne s tlakom, ktoré vyvinul voči Číne, Trump tvrdo tlačí aj na Fed, aby vykonal zníženie svojej referenčnej úrokovej sadzby. Centrálna banka USA v roku 2018 vykonala zvýšenie sadzieb štyrikrát, ale trhy aktuálne poukazujú na znížení sadzieb už v októbri.

Predseda Fedu za štát Minneapoli – Neel Kashkari v pondelok poznamenal, že menová politika je v súčasnosti správne nastavená.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár