Herec a súťažiaci v show Apprentice (show Donalda Trumpa, pozn. prekl.) Gary Busey ohlásil bankrot len pred pár dňami. Jeho záväzky sú podľa správy z Reuters v rozmedzí medzi 500 000 a 1 000 000 dolárov.

Tu je celkom zábavný pohľad na celú záležitosť od Busleyho agenta, ktorý podal stránke The Wrap:

„Tak, ako to je aj s inými veľkými americkými inštitúciami, ako napr.: General Motors, American Airlines a mnoho ďalšími, ktoré využili strategický obchodný nástroj  menom bankrot, toto podanie Garyho Buseya je poslednou kapitolou v procese, ktorý začal pred pár rokmi rýchlim zbavovaním sa odpadu zo svojich minulých nešťastných rozhodnutí, spoločníkov, udalostí a okolností, ktoré postretli túto americkú ikonu a znemožnili jej začiatok na novej a jasnej ceste k mieru, šťastiu a úspechu vo svojej kariére, so svojou ženou, Steffanie a ich synom Lukom.“

Busey sa tak radí k dlhej línii celebrít, ktoré zbankrotovali. 

Randy Quaid (zbankrotoval v r.2000) 

Ó, ta irónia. Po dorobení filmu s názvom The Debtors (Dlžníci, pozn.prekl.), kde hral sám seba a bol režírovaný jeho netalentovanou manželkou Evi, Quaid skrachoval. Dekádu ukončil so zákazom hrania a bol zatknutý za údajné podvádzanie hostinského.

 

Toni Braxton (zbankrotovala v r. 1993 a znova v r. 2010) 

Po tom, ako bol jej album Secrets platinovo ohodnotený, najmú kvôli hitom „You´re makin´ me high“ a „Un-break my heart,“ krátko na to ohlásila Braxton bankrot, vďaka jej úspech prevyšujúcim výdavkom. Asi sa moc nepoučila, keďže v roku 2010 R&B speváčka skrachovala druhý krát. A ak by vám bolo hanby málo, nalaďte si reality show Braxton Family Values o jej špinavých rodinných vzťahoch. 

 

Stan Lee (zbankrotoval v r. 2001) 

Aj napriek masívnemu úspechu komixových knižiek, ako je Spider-man, The Incredible Hulk a The X-men, Stan Lee bol dot-com pohromou. Jeho webový podnik komixových knižiek, Stan Lee Media, rýchlo vyhorel, ako aj mnoho iných firiem v rámci technologickej bubliny. Navyše jeho partner Peter Paul bol obvinený z podvodu s cennými papiermi.     

 

Mike Tyson (zbankrotoval v r. 2003) 

Po právnych problémoch spojených so sexuálnym útokom, bývali boxerský  šampión zbankrotoval na právnických poplatkoch – a bohatých výdavkov na autá, vily a bengálske tigre. To bolo ešte pred tetovaním tváre a odhryznutím ucha, čo bolo trápne o nič menej. 

 

Donald Trump (obchodne zbankrotoval v r. 2004 a 2009) 

Ok, Ok, Donald rád rozpráva o tom, ako osobne neskrachoval. Ale fakt, že Trump´s Atlantic City Hotel and Resort vyhlásil túto dekádu bankrot dva krát kvôli reorganizácii dlhov spojených s konštrukciou stále hovorí za seba.    

 

Lenny Dykstra (zbankrotoval v r. 2009) 

Baseballové  hviezda a (absurdne) investičný guru Dykstra nedávno zbankrotoval vďaka neuváženým činnostiam podniku – hovorí magazín pre miliónových atlétov s názvom The Players Club. Nielen, že bol bankrot nevyhnutný, ale biznis vyústil v 20 súdnych sporov. Ďalšou zaujímavosťou je, že od roku 2005 do 2009 bol investičný stĺpkarom pre TheStreet.com a schválený Mad Money hviezdou Jimom Cramerom… okrem toho sa dostal do problémov s Komisiou pre cenné papiere kvôli machináciám s akciami. 

 

Stephen Baldwin (zbankrotoval v r. 2009) 

Najmladší z hereckej rodiny vlastne nikdy nezarobil toľko, ako jeho bratia. Nanešťastie ho to nezastavilo pred bezduchým míňaním – a ani účinkovania v reality show mu nestačili na vyrovnanie svojej hypotéky a iných dlhov. Baldwin a jeho žena vyhlásili v New Yorku v  roku 2009 bankrot. V tom čase dlžil viac ako 2.3 milióny dolárov – a jeho newyorský majetok bol ohodnotený iba na 1.1 milióna. A že podvodné hypotéky… 

 

Michael Vick (2008) 

Hviezda amerického futbalu Michael Vick mal finančné problémy ako výsledok právnych problémov. Neslávne psie zápasy ho stáli viac, ako len jeho výplatu z NFL – včítane pohľadávky z roku 2007 od Atlanta Falcons, kde ich tím žiadal, aby im uhradil späť 20 miliónov z bonusových 37 miliónov dolárov. Ako výsledok musel vyhlásiť v roku 2008 bankrot z poza mreží.  

 

Sinbad (2009) 

Detský  komik bol v 90. rokov veľmi úspešný, ale evidentne neplatil dane tak, ako mal. Vďaka sporom o zisk z filmov, ako napr. Jingle all the way, štát California vyhlásil záložné právo vo výške viac ako 2.5 milióna dolárov na nezaplatených daniach v roku 2008. Sinbad skrachoval v decembri 2009. Ho ho ho 

Zdroj: InvestorPlace

Facebook komentár