Svetoví superboháči na jachty každým rokom míňajú 22 miliárd dolárov, podľa výročnej správy ultra-bohatých jednotlivcov od UBS a Wealth-X roka 2014.

Jachta je vrchol luxusu a dekadencie.

Ale vlastná jachta ponúka niečo viac, niečo, čo nemôžete dostať inde: Je ním súkromie.

Tu je viac zo správy: “Pre ultra-majetných jednotlivcom (UHNW) je mnoho luxusných predmetov a skúsenosti neoddeliteľnou súčasťou ich životného štýlu, a nemusia byť pre nich nutne považované za “luxus”. Napríklad, UHNW jedinci so súkromnými lietadlami využívajú ich lietadlá nielen pre voľný čas, ale aj pre obchodné účely. Na druhej strane, zatiaľ čo jachty a najmä superjachty, sú väčšinou nutnosťou pre mnohých jednotlivcov UHNW, ktorí vedú veľmi verejný život a súkromná rodinná dovolenka na jachte je pre nich veľmi špeciálnym uvoľnením. “

Súvisiace:

Na prevádzku luxusnej jachty je treba obrovské množstvo peňazí

Ruský oligarcha Roman Abramovich má niekoľko skutočne úžasných hračiek

V priemere každý z týchto UHNW jednotlivcov, alebo ľudí s čistými aktívami v hodnote 30 miliónov dolárov a vyššie, každým rokom na luxusný tovar míňajú zhruba 1,1 miliónov dolárov. Dohromady tvoria zhruba 19% celosvetového luxusného trhu.

Ale ich výdavky na jachty tvoria neuveriteľných 88% z trhu luxusu.

V správe sa uvádza, že výdavky na luxus sú stále viac založené na skúsenostiach, čo znamená, že super bohatí utrácajú viac peňazí na nehmotné veci, ako je súkromie. Súkromné lietadlá taktiež tvoria kus podielu luxusného trhu UHNW jednotlivcov, na úrovni 82,1%.

V septembri správa Wealth-X ukazujú, že ruský oligarcha Roman Abramovič vlastní najdrahšiu jachta na svete s názvom Eclipse. Je 536-metrov dlhá, s dvoma pristávacím plochami pre helikoptéry, kiná a reštaurácie. Jej hodnota je na úrovni 1 miliardy dolárov.

Globálna populácia UHNW jednotlivcov dosahuje rekordný 211 275 ľudí. Tu je rozpis všetkého ostatného na čo míňajú svoje peniaze.


Zdroj: Wealth-X, UBS

Facebook komentár