Chcete sa stať mimoriadne úspešným? Chcete byť naozaj bohatý? (Hoci je veľa spôsobov ako sa môžete cítiť „bohatý“ , ale v tomto prípade hovoríme o peňažnom bohatstve.) Tak potom si skúste pozreť tento malý „drahokam“ ohľadom investičnej príležitosti.

Je to jednoduchá investícia. Jediné čo musíte je investovať skoro všetky Vaše peniaze. Pri najlepšom po roku môžete zarobiť vyše 3 percent. A najhoršie čo sa môže stať? Hociktorý iný deň ktorý by ste Vaše peniaze mohli stratiť pre dôvody, ktoré zvyčajne nemáte pod svojou kontrolou, a tak by ste žiadne zisky ani nikdy nevideli.

Spravili by ste takú investíciu? Určite nie.

Veľa ľudí dnes ale takú chybu robí – každý deň chodia do práce robiť pre niekoho iného.

Samozrejme táto obdoba nieje perfektná. Pokým nieste prepustení alebo vyhodení, zarábate výplatu. Ale keď robíte pre niekoho druhého, Váš vrchol je vždy obmedzený, samozrejme že sem tam môžete dostať nejaké zvýšenie platu ale vo vačšine prípadov to nebýva viac ako 3 až 4 percentá .

Naopak Vaše dno neni limitované keďže zo dňa na deň môžete príjsť o svoje príjmy vyhodením alebo prepustením – a so všetkými Vašimi značnými investíciami, úsilím, venovaním sa práci a s obetou ktorú ste do toho všetkého vložili.

Extrémne limitovaný vrchol a dno bez limitu.

To je hrozná investícia.

Bohatý v majetku

Takže ak sa chcete stať naozaj bohatým, pracovaním pre niekoho iného toho nedosiahnete. Ale neberte to len ako moje slová, vláda s tým tiež súhlasí.

Štatistiky IRS z príjmových divízií, miesto kde zábava naozaj zomiera, publikovali, “ 400 Individuálnych vrátení daní vykazujúcich najväčšie hrubé príjmy každý rok, 1992-2009.” Alebo v ľudskej reči “ 4OO ľudí ktorí zarobili mimoriadne veľký náklad peňazí.”

V roku 2009, by ste museli mať najmenej 77.4 milióna aby ste sa dostali do prvej 400.( To by ale tiež bolo len tak tak , pretože priemer príjmov bol 202.4 miliónov)

Kde to ale začína byť zaujímave, je tam , kde tých top 400 ľudí zarobilo tie peniaze:

  • Mzdy a platy – 8.6 percenta
  • Záujmy – 6.6 percent
  • Dividendy – 13 percent
  • Spoločenstvá a korporácie – 19.9 percenta
  • Kapitálové zisky – 45.8 percenta

Niekoľko rozhodnutí je jasných:

  • Pracovaním pre výplaty Vás nikdy nespraví bohatým
  • Úsporným investovaním , Vás nespraví bohatým
  • Investovaním len do akcií veľkých spoločností Vás nespraví bohatým
  • Generujte obrovské finančné štastie a urobte sa naozaj bohatým

Neveríte IRS? Prezrite si zoznam 10 najbohatších na Forbes. Gates, Buffet, Ellison, Koch, Walton, Adelson. Všetci podnikatelia.

Nepochybne, tým že sa stanete bohatý vo finančných termínoch je výsledkom  toho že musíte investovať do seba a do ostatných, braním rizík, robením veľa malých vecí dobre… a potom robenie jednej alebo dvoch veci veľmi, veľmi dobre.

Ale čo keď neni jedna alebo dve veci ktoré by ste robili veľmi dobre ? Je tu ešte  jeden spôsob ako sa stať bohatým.

Bohatý v živote

Rozprával som sa s mnohými podnikateľmi a každí jeden z nich hovoril jednu a tú istú vec. Keď hovoríme o finančnej stránke byť podnikateľom – zrušte stratégie, dôchodky, IPO, vyplácanie…

Ale keď hovoríme o živote podnikateľa, aký je to pocit byť podnikateľom, vtedy sa rozžiaria. Začnú hneď rozprávať o výzvach, zodpovednostiach, zmysloch pre delegáciu, zmysloch pre plán, o zmysle pre splnenie plánov, vzrušenie z práce a práca s tímom, úžasné pocity plnomocenstva a úplnou kontrolou nad ich osudmi…

Vždy sa to stane.

Samozavádzanie s nekonečnými snami a bezvýznamnými odmenami, vždy rozžiari.

Úspešní podnikatelia ako Joel Gascoigne, ktorý pomohol Buffer expandovať z osobného projektu do reálneho biznisu s talentovaným tímom a reálnymi výnosmi.

Veľmi úspešní podnikatelia ako Scott Dorsey, ktorý pomohol pohnúť ExactTarget z garáže na IPO a potom do obstarávania pod SalesForce.com.

Každí podnikateľ sa rozžiari keď vravíme o tom byť podnikateľom, pretože sa cítia „nažive“. Cítia sa byť voľný vybrať si svoj vlastný smer, robiť svoje vlastné rozhodnutia, robiť vlastné chyby – aby nebo mohlo byť limitom nie len pre finančnú stránku ale aj pre osobnostnú.

A týmto spôsobom, bez ohľadu na finančné výsledky, sa cítia veľmi bohato. A oni aj sú veľmi bohatý aj napriek ich príjimom alebo bohatstvu.

Veľmi, Veľmi bohatý

Preto jediným spôsobom ako sa stať naozaj finančne bohatým ale aj osobnostne – v iných slovách veľmi, veľmi bohatý – je začať svoj vlastný biznis. Aj keď je to len taká bokovka, aj keď je to len také urýchlené hobby.

Neni žiadny dôvod nezačať. Nemusíte hneď odísť zo svojho aktuálneho džobu a popravde by ste to ani nemali robiť. (Najlepším spôsobom ako žnížiť Vaše riskovanie je ponechať si Váš aktuálny džob pokým si budujete svoj základný úspech.) Plus základy ako si vytvoriť svoj vlastný biznis sú jednoduché a dajú sa zvládnuť za jeden deň.

Tu je ponuka

Ako výsledok za menej slobody, menej kontroly, menej vykonávania za druhých, každodenného chodenia do roboty za druhých kde Váš vrchol je obmedzený a Vaše dno nie je nikdy limitované.

Dno pre podnikateľov nie je nikdy limitované – ale naopak využívajú možnosť že ich vrchol tiež nieje obmedzený a ani osobnostný vrchol nieje obmedzený.

Chyťte sa šance a staňte sa veľmi, veľmi bohatými, možno že sa stanete „len“ veľmi bohatými.

Jedno z dvoch aj to je stále úžasné – a ešte to aj dosiahnete vo Váš určený čas.

Ak si Vaši priatelia a kamaráti myslia že ste šialený lebo si chcete otvoriť svoj vlastný biznis, ukážte im tento článok. Ak ste ľudom vraveli že ste si chceli niekedy otvoriť vlastný biznis a oni Vám povedali že ste bláznivý, ukážte im tento článok.

Potom začnite na Vašej podnikateľskej ceste, aj keby to mala byť malá a úsporná cesta. Každý krok ktorý spravíte Vás dostane bližšie k tomu aby ste boli bohatý a možno veľmi, veľmi bohatý a spojí Vás to s ľudmi ktorí žijú svoj život ich vlastným spôsobom, kde si určujú ich vlastné podmienky.

Kto sú títo ľudia ?

Podnikatelia. Staňte sa jedným z nich.

Je to najlepšia investícia akú môžete urobiť , pretože investujete do seba.

Viac článkov o bohatstve TU

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSNMoney

Facebook komentár