Akcie internetových spoločností si počas posledného roku získali veľkú oblubu, ale tento sektor môže byť pripravujú k jeho poklesu.

Analytici banky Morgan Stanley počas tohot týždňa znížili investičné hodnotenie pre internetový sektor na “in-line” z “attractive”, s odkazom na vysoké ocenenie.

Súvisiace: Finančné výsledky internetových firiem po IPO 

Analytici Morgan Stanley označili internetové spoločnosti vrátane Google, Amazon a Facebook za príliš vysoké vzhľadom na ich dlhodobé rastové vyhliadky.

V rámci tejto výzvy, analtici banky Morgan Stanley taktiež odstránili gigant Google zo svojho zoznamu “najlepších spoločností”, ale ich hodnotenie zostáva na úrovni “overweight”.

Pozoruhodný investor v sektore technológií – Marc Andreessen, ktorý je riaditeľom firmy Facebook a pozoruhodný člen v sektore rizikového kapitálu, taktiež očakáva mierne zníženie akcií tohto sektora.

Súvisiace: Top: Zoznam 20. najcennejších značiek na svete pre rok 2013

Andreessenova firma v oblasti rizikového kapitálu s menom Andreessen Horowitz na začiatku tohto mesiaca predala 2,28 miliónov akcií Facebooku. Avšak, firma stále drží 4,57 miliónov akcií spoločnosti Facebook.

Zdroj: CBS

Facebook komentár