Politiky zamerané na zlepšenie verejného zdravia a pohody po celom svete sa často zameriavajú na deti a dospelých . Ale čo ľudia v strednom veku?

Prvýkrát bol zverejnený The Youth Well-Being Index – spoločného úsilia nadácie menom International Youth Foundation, Centra pre strategické a medzinárodné štúdiá a Hilton Worldwidem ktorí sa snažili zhodnotiť, ako sa darí dospievajúcim v 30 krajinách sveta.

Všimnite si, že sa nejedná o top 30 krajín na svete; jedná sa len o krajiny, na ktoré bol zameraný výskum. Patrí k nim 70 % mladých tohto sveta. Napríklad Nigéria je poslednou, nie 30. na svete.

Ak chceli vytvoriť index, výskumníci sa pozerali pre možné posúdenie 40 ukazovateľov: “účasť občanov, ekonomické príležitosti, vzdelanie, zdravie, informačné a komunikačné technológie (IKT) a bezpečnosť a zabezpečenie” medzi svetovou mládežou (definovanou ako ľudia medzi 12. až 24. rokom života) .

Blaho tejto vekovej skupiny by mali zaujímať každého. V správe sa píše: “Ak je v krajine spokojná mládež je viac pravdepodobné, že táto ekonomika bude rást a prosperovať,” … “Zatiaľ čo v krajine s rizikami vylúčenia tejto skupiny sú charakteristické s nedostatočným rastom, zločinosťou a nepokojmi. “

Tu je mapa tohto rebríčka ( zelená patrí najlepším, žltohnedá je stred a červená charakterizuje najhoršie krajiny) :

 

Existuje niekoľko prekvapení v dátach. Vietnam je jedinou krajinou v top 15, klasifikovanou s nižším strednymi príjmami. Svetová banka klasifikuje krajiny ako s: vysokými príjmami, s vyššími strednými príjmami, s nižšími strednými príjmami a nízkymi príjmami.

Rusko je jedinou krajinou s vysokými príjmami, ktorá nie je v top 10. V skutočnosti – na priečkach od jednej do deviatich – dominuje deväť najbohatších krajín na zozname – s výnimkou Ruska.

Navyše, aj keď krajiny s vysokými príjmami všeobecne mali nižšiu mieru úmrtnosti mladých ľudí, mali vyššiu mieru stresu mládeže a vzájomného bezprávia. Napríklad: vysoká hladina stresu, sebapoškodzovania a fajčenia stiahla USA na nižšie priečky.

Ak chcete zobraziť úplný opis metodiky a rebríčka, pozrite sa na kompletnú správu.

Facebook komentár