Boston Consulting Group počas včerajšieho dňa zverejnila rozsiahlu správu o investičnom bankovníctve.

V rozsiahlej prílohe sa nachádzal aj nižšie uvedený graf , ktorý ukazuje prevádzkový zisk z obchodných divízií, naprieč Wall Street.

Tieto dáta je vo všeobecnosti príliš ťažké získať. Zároveň je však často možné získať odhady príjmov, ktoré napríklad poukazujú na to, že príjmy aktív s pevným výnosom sa zmenšujú. Údaje ohľadom prevádzkových ziskov sú však menej časté.

Všeobecnejšie povedané – poukazuje to na docela smutný obraz. Celkovo tak prevádzkový zisk v bankách na Wall Street od roku 2012 poklesol až o 29%.

Ale treba si taktiež všimnúť, že niektoré oblasti obchodov na kapitálových trhov, ako sú oblasti zvyšovania dlhu (na akvizície, refinancovanie existujúceho dlhu, alebo reštrukturalizáciu existujúceho dlhu) a trhových sadzieb dosahujú veľké objemy prevádzkových ziskov. Iné oblasti, ako obchodovanie akcií a komodít vedie k strate.

Súvisiace:
Wall Street realizuje svoju cestu k ziskovosti cez…
Profesie, ktoré má Wall Street v hľadáčiku

V súčasnosti, to však neznamená, že oblasti zvyšovania dlhov (DCM) a trhových sadzieb (rates) predstavujú najlepšie firmy, alebo že by obchodovanie na akciových trhoch (equities cash) a komodít (commodities) boli najhoršími – aj keď obchodovanie na trhoch je na Wall Street notoricky známe, že predstavuje vysoké prevádzkové náklady.

Avšak niektoré obchodné línie vyžadujú viac kapitálu, keďže sa to od nich očakáva v rámci predpisov, čo je neatraktívne z hľadiska návratnosti vlastného kapitálu. Napriek tomu nižšie uvedená tabuľka je zaujímavou.

Mimochodom, poukazuje na miliardy dolárov:

Zdroj: Boston Consulting Group

Facebook komentár