Uber_v_poslednom_stvrtroku_dosiahol_stratu_az_800_milionov_2016

Uber si pripisuje ďalší štvrťrok neuveriteľných strát.

To vyplynulo z informácií Amira Efrata zo stránky TheInformation, ktorý uvádza, že táto technologická spoločnosť v treťom štvrťroku tohto roka prišla o viac ako 800 miliónov amerických dolárov. Po nahlásení strát v prvej polovici roka, na úrovni 1,27 miliardy dolárov, je tak Uber na ceste k strate v roku 2016 o hodnote až 2,8 miliardy dolárov.

Kým objem týchto sto-miliónových strát pre spoločnosť Uber na povrchu vyzerajú negatívne, tieto straty však rastú pomalšie ako predtým. Hodnota tohto najväčšieho startupu na svete je na úrovni 68 miliárd dolárov.

Súvisiace: 
Volkswagen investuje $300 miliónov do konkurenta Uberu – Gett
V Ázií sa vytvára veľký konkurent pre aplikáciu Uber

The Information ďalej uviedla, že v 3. štvrťroku sa strata spoločnosti Uber medziročne zvýšila iba o 25%. To predstavuje spomalenie z 35% v druhom štvrťroku, ktoré zaznamenala v minuloročnom porovnaní.

Za tieto pomalšie rastúce straty s najväčšou pravdepodobnosťou môžu byť augustový predaj čínskej spoločnosti Uber, firme Didi Chuxing za 35 miliárd dolárov. Uber v Číne viedol nákladné a vleklé boje, kde ročne strácal 1 miliardu dolárov, keďže sa snažil poraziť svojich miestnych konkurentov.

Uber_v_poslednom_stvrtroku_dosiahol_stratu_az_800_milionov_2016_2

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: The Information

Facebook komentár