Uber_rozsiruje_svoj_6_mesacny_zakaz_cestujucich_s_nizkymi_hodnotenim

  • Uber začne vydávať šesťmesačné zákazy pre vodičov v Austrálii a na Novom Zélande, ktorí majú hodnotenie nižšie ako štyri hviezdičky.
  • Zákazy sú podľa firmy zamerané na povzbudenie úctivého správania sa vodičov, ako je čistota vozidla, priateľské správanie atď.
  • Nová politika bude spustenou 19. septembra.

Vodiči spoločnosti Uber budú v niektorých prípadoch vyčlenení z aplikácie Uber, teda v prípadoch ak zákazníci používajú službu v Austrálii alebo na Novom Zélande.

V snahe odstrániť problematických zákazníkov, spoločnosť Uber začne vydávať šesťmesačné zákazy vodičom v Austrálii a na Novom Zélande, ktorí majú hodnotenie pod štyrmi hviezdičkami. Spoločnosť Uber poznamenala: “Zákazy sú zamerané na povzbudenie úctivého správania sa vodičov, ako je je čistota vo vozidle a priateľskému prístupu k svojim zákazníkom. ”

Uber v súčasnosti vodičom aj cestujúcim umožňuje, aby sa v aplikácii Uber navzájom hodnotili po každej jazde a vodiči môžu byť odstránení z platformy, ak ich hodnotenie klesne na príliš nízke úrovne. Doteraz spoločnosť Uber testovala dočasný zákaz nízkej kvalifikácie len pre cestujúcich v Brazílii.

Súvisiace: E-bicykle majú negatívny vplyv na bežné služby Uberu, ale…

Uber pre BBC poznamenal, že nové pravidlo pravdepodobne nebude mať vplyv na významnú časť jeho zákazníkov – Uber odhaduje, že 90% svojich zákazníkov v Austrálii a na Novom Zélande už má hodnotenie 4,5 alebo viac hviezdičiek. Zákazníci, ktorí dostanú zákaz, by museli od svojich vodičov dostať viacero top recenzií.

Pre tých používateľov, ktorým hrozí nebezpečenstvo, že klesnú pod štvorhviezdičkový rating, Uber im poskytne šance na nápravu. Ak sa používateľom znižuje hodnotenie dostanú niekoľko upozornení a ak sa im to nepodarí zlepšiť, dostanú dočasný zákaz.

Nové pravidlá v Austrálii a na Novom Zélande vstúpia do platnosti 19. septembra.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár