Uber_spusta_lodne_sluzby_pozdlz_chorvatskeho_pobrezia_2017

Spoločnosť Uber Technologies od včerajšieho dňa začala v Chorvátsku ponúkať služby motorových člnov, čím sa snaží spájať hlavné turistické miesta pozdĺž jadranského pobrežia.

UberBOAT, ktorá ponúka motorové člny až pre 12 osôb (už boli vyskúšané v Istanbule, Miami ako aj na iných miestach), aktuálne budú počas letnej turistickej sezóny poskytovať služby aj v Chorvátsku.

Tým budú konkurovať ostatnými lodným (prepravným) službám, pozdĺž pobrežia Jadranského mora.

Táto služba bude k dispozícii prostredníctvom aplikácie Uber, od mesta Split a Dubrovník na južnom Jadrane, rovnako ako z ostrova Hvar. Napríklad cena za prenájom člnu pre osem osôb, zo Splitu do Hvaru bude stáť 2600 kún (400dolárov).

Súvisiace: Lexus práve odhalili nádherný jachtársky koncept

Spoločnosť Uber vo vyhlásení uviedla: “UberBOAT ponúka dve rôzne služby – preprava medzi pevninou a ostrovom alebo rýchle člny pre poldenné alebo celodenné výlety,” … “Neexistuje žiadna možnosť prespania na lodi ani prenájom lode bez kapitána a námorníkov.”

Uber_spusta_lodne_sluzby_pozdlz_chorvatskeho_pobrezia_2017_2

Užívatelia budú mať možnosť definovať svoj vlastný itinerár (plán cesty) alebo sa rozhodnú pre organizovaný plán zahŕňajúci niektoré z najobľúbenejších destinácií.

Chorvátsko je obľúbenou turistickou destináciou v Európe, keďže cestovný ruch tvorí až 18 percent hrubého domáceho produktu krajiny.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters

Facebook komentár