Ultra-luxusné automobily sa predávajú lepšie ako inokedy, keďže čínske a americké trhy luxusných automobilov spoločne aj naďalej zažívajú rozmach.

Automobilka Lamborghini

Ak si myslíte, že ekonomika sa nezotavuje dostatočne rýchlo, zdá sa, že nikto Vám nepovedal počet ľudí, ktorí si kúpujú automobily značiek Lamborghini, Bentleys a Rolls-Royce. Predaj týchto vozidiel prudko rastie.

Napríklad značka Lamborghini v minulom roku ohlásil predaj 2 121 vozidiel po celom svete, čo je tretí rok po sebe, kedy táto automobilka zaznamenala nárast predajov.

( Súvisiace: Zázračné predaje 26-ročného predajcu značky Lamborghini )

Môžete so myslieť, že tieto čísla neznejú až tak dobre. Materská spoločnosť Lamborghini, koncernu Volkswagen Group predala v jednom mesiaci viac modelov Beetle v samotných Spojených štátoch. Ale to je Lamborghini. Táto spoločnosť vyrába iba dve modelové rady, z ktorých jedna začína na necelých 200 000 dolárov a druhá – Aventador za necelých 400 000 dolárov.

Nárast týchto predajov je riadený veľkým nárastom v Číne, ktorá je pre Lamborghini druhým najväčším trhom. Spojené štáty sú aj naďalej najväčším trhom a je nepravdepodobné, že by sa to v dohľadnej dobe zmenilo – poznamenal generálny riaditeľ Lamborghini Stephan Winkelmann.

Ďalej uviedol: “Čínsky trh super-športových automobilov aktuálne rastie pomalším temom, ako predtým.”

( Súvisiace: Najrýchlejšie Lamborghini všetkých čias – vypredané )

Lamborghini predpovedá, že by jej predaje mali aj naďalej rásť. Keďže nahrádza jej najobľúbenejší model – Gallardo, s novým a lepším modelom Hurucán. V očakávaní zvyšujúceho sa dopytu Lamborghini v Taliansku najala 100 nových pracovníkov, približne polovica z počtu, ktorý sú súčasťou ich výrobnej linky. Väčšina z nich bude v oblasti výskumu a vývoja, kde bude pracovať na budúcich produktoch značky Lamborghini, ktoré môžu zahŕňať aj modely typu crossover SUV.


Automobilka Rolls-Royce

( Súvisiace: Luxusná automobilka Rolls-Royce ťaží z jej rekorného rastu )

Rolls-Royce v roku 2013 dodala neuveriteľných 3 630 vozidiel. Pre väčšinu automobiliek je to bezproblémové číslo, ale u ultra-luxusnej značky BMW – je to obrovský problém.

V skutočnosti to bol štvrtý po sebe idúci rekordný rok automobilky Rolls-Royce.

Automobilka Rolls-Royce taktiež očakáva možné zlepšenie. Generálny riaditeľ Rolls-Royce – Torsten Müller-Ötvös uviedol: „Najnovší model tejto značky, dvojdverový – na výkon orientovaný model Wraithi je na trhu len krátky čas. Očakáva sa, že v tomto roku bude mať veľký vplyv na výsledky jej predajov.“
 

Automobilka Bentley

( Súvisiace: Dovolenka kde budete riadiť Bentley na zamrznutom fínskom jazere – za $ 15 000)

Bentley v minulom roku takisto dosiahla rekordné predaje. Je predaje vozidiel po celom svete počas roka 2013 dosiahli päť-ciferné číslice, keďže predala 10 120 vozidiel. Jednalo sa najväčšie predaje v 95. ročnej existencie automobilky Bentley.

Veľa z tohto rastu tržieb bolo poháňaných predajom nového sedanu spoločnosti Bentley – Flying Spur, ktorého cena začína na úrovni viac ako 184 000 dolárov. CEO značky Bentley – Wolfgang Schreiber povedal: „V minulom roku automobilka Bentley za štyri mesiace predala toľko nových modelov, ako tomu bolo v predchádzajúcom modeli za jeden celý rok.“

Čínske praje taktiež pomohli jej výsledkom predajov.

Taktiež dodal: „Pokusy čínskej vlády zamedziť rozmachu podplácania a korupcie v tejto krajine malo vplyv na trh luxusných výrobkov. Podnikanie na tomto dôležitom trhu Nám neublížilo.“

Shcreiber poznamenal: “Myslím, že táto krajina je tak veľká a ľudia sú tak bohatí, že sa bude stále jednať o veľký trh luxusného tovaru”.

Očakáva sa, že nadchádzajúce Bentley SUV by mohlo byť odhalené v budúcom roku, čím bude riadiť jej predaje nahor aj ďalej, a to najmä v USA a na Strednom východe.

Automobilka Aston Martin

( Súvisiace: Aston Martin priznáva chybu: Ukončí výrobu malého vozidla )

Preferovaný automobil super tajného agenta Jamesa Bonda – Aston Martin a jeho spoločnosť je opatrná zo zverejňovaním svojich predajných čísel – radšej o takých veciach verejne nechce ani diskutovať. Jedno číslo však prezradila – Aston Martin v roku 2013 po celom svete predala približne 4 200 vozidiel, čím dosiahla najlepší rok od 2007.

Vylepšené modely, ako sú nové a lepšie Rapide S, Vanquish a Vantage S môžu tento trend iba navyšovať.

Automobilka Maserati

( Súvisiace: Automobilka Bentley plánuje vyrábať ultra-luxusné SUV )

Maserati sa pohybuje na trhu, ktorý je niekde, ako jej jej sesterská značka firmy Chrysler – Ferrari a ďalších modelov “obyčajných” luxusných vozidiel značiek ako Mercedes-Benz a BMW. Jej predajné čísla sú preto o trochu väčšie, ako niektoré iné spomínané automobilky.

V minulom roku po celom svete Maserati predala 15 400 vozidiel, čím dosiahla medziročný nárast o takmer 150%. Zvyšovanie predajov viedlo uvedenie dostupnejších vozidiel Maserati Quattraporte a zavedenie Maserati Ghibli.

Generálny riaditeľ poločnosti Maserati Harald povedal: “Čoskoro značka Maserati začne produkovať jej SUV, ktoré, na rozdiel od predchádzajúcich správ nebude založené na modely Jeep Grand Cherokee.”

Jedna vec je istá, že Maserati sa nebude snažiť dostať na trh menej luxusnejších automobilov.

Wester dodal: “Len cez moju mŕtvolu”.


Automobilka Ferrari

(Súvisiace: Ani Santa Vám nemôže pomôcť, LaFerrari je beznádejne vypredané )

Ferrari naopak nedosahuje predajné rekordy, pretože Ferrari ani nechce. Vážne! Automobil, ako štvordverové Ferrari FF stojí viac ako 350 000 dolárov. Táto automobilka ma za ceľ byť vzácnou. Takisto nebolo predstavené žiadne Ferrari SUV.

Podľa Ferrari ak máte peniaze na nákup jedného jej automobilu, nemusí byť zárukou, že ho aj dostanete. Jej autá sú veľmi vzácne a automobilky Ferrari sa to tak páči. Jej cieľom je po celom svete predať viac než 7 000 vozidiel ročne. V minulom roku, Ferrari predala len 6922 vozidiel po celom svete, čím oproti predchádzajúcemu roku zaznamenala pokles o 5%. Toto číslo zahŕňa aj 20 nových hybridných superšportiakov LaFerrari o hodnote 4 milióny dolárov .

Zdroj: LATimes

Facebook komentár