USA_pri_ziadani_o_udaje_o_pouzivateloch_siete_Twitter_je_stale_na_vrchole_2017

Pokiaľ ide o vyžiadanie údajov o používateľoch sociálnej siete Twitter, USA spomedzi vlád na celom svete, aj naďalej zostávajú lídrom. Ale iné krajiny ich začínajú rýchlo dobiehať.

Podľa najnovšej správy o transparentnosti zo strany sociálnej siete Twitter, sa informačné požiadavky USA v prvej polovici tohto roka znížili na 2 111. Z druhej polovice roka 2016 sa jedná o 8% nižší objem. Aj s týmto poklesom, ostatné krajiny ďaleko zaostávajú, tak ako je vidieť v grafe spoločnosti Statista, ktorý je založený na údajoch spoločnosti Twitter.

Ak by sme sa však pozreli na tabuľku údajov z predchádzajúceho obdobia vykazovania, USA by dosahovali ešte väčší podiel. Počet žiadostí o informácie pochádzajúcich z Japonska, z druhej polovice roka 2016 do prvej polovice tohto roka vyskočil o 42%. India v poslednom období, v porovnaní s predchádzajúcim podobným časovým horizontom dosiahla o 55% viac žiadostí a Južná Kórea dosiahla nárast až o 63%.

Súvisiace:
Rusko pohrozilo zablokovaním Facebooku
Za podporu terorizmu Twitter zablokoval až 377 000 účtov

Len preto, že krajina podáva žiadosť, neznamená to, že sociálna sieť Twitter aj tieto informácie poskytuje. Vo svojej správe spoločnosť Twitter uviedla: “V prípade, že je to možné, takéto požiadavky sa posúvajú naspäť. Predtým, ako nakoniec odovzdá používateľské údaje, zváži povahu trestného činu, ako aj to či vláda dodržala správne právne procesy pri podávaní svojich žiadostí a taktiež prešetrujú o aký druh informácií má vláda záujem. Zatiaľ čo spoločnosť v tomto roku udelila prevažnú väčšinu žiadostí prichádzajúcich zo Spojených štátov, odmietla všetky tie, ktoré pochádzali z Turecka.

USA_pri_ziadani_o_udaje_o_pouzivateloch_siete_Twitter_je_stale_na_vrchole_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár