Apple Pay je rýchla a jednoduchá funkcia na iPhonoch. Ale je to oveľa lepšou na Apple Watch. Skúsime to vysvetliť slovne, ale aj obrazne.”

Ak vlastníte iPhone 6 alebo iPhone 6 Plus, máte možnosť využiť aplikáciu Apple Pay, ktorá je novým systémom mobilných platieb od spoločnosti Apple, ktorý je rovnako bezpečným a je aj jednoduchým. Na iPhone jednoducho otvoríte aplikáciu Passbook, vyberiete kreditnú kartu, potvrdíte údaje, pridržíte telefón k platobného terminálu a položíte prst na dotykový snímač odtlačkov prstov. Ako povedal generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook, keď predstavil Apple Pay – “To je ono!”

Avšak z Apple Watch, je to následne ešte jednoduchšie. (viac vo videu nižšie)

Jediné, čo musíte pri platbe urobiť, je dvakrát kliknúť na hodinky a predstavia sa Vám možnosti Vašich kreditných kariet. Môžete potiahnuť prstom doľava alebo doprava, aby ste si vybrali tú, ktorú chcete, ale v tomto momente musíte držať zápästie mimo terminálu. Potom budete počuť tiché “ding” a ucítite vibrácie na zápästí a budete vedieť, že platba sa spracovala.

Súvisiace:

Apple Watch by v roku 2015 mohli dosiahnuť predaje vo výške $32 miliárd
Všetky fakty ktoré doteraz vieme o iPhone 7

Nakoniec som dostal svoje ​​Apple Watch v utorok a testoval som túto realizáciu platby, neskôr v tom dni. Proces bol tak rýchly, že pokladníčka si sotva všimla, že som zaplatil za ​​tovar svojim zápästím. Platenie za veci nikdy nebolo rýchlejšie a viac uspokojujúce, najmä ak je vidno, ako je tento systém bezpečný. Apple chráni identitu a dáta pomocou šifrovania – v podstate vytvára jedinečnú hodnotu pre každú transakciu, na zaistenie prichádzajúcej transakcie z autorizovaného prístroja – aby boli obmedzené podvody a bolo zabezpečené súkromie pre zákazníkov.

Hoci ostatné inteligentné hodinky nakoniec ponúknu riešenia pre platby, ako je Android Pay Google alebo Samsung Pay, avšak platba od spoločnosti Apple cez Apple Watch sa mi veľmi páči – ako vďaka hodinkám, tak aj platobnému systému. Oba pracujú spoločne úžasne, akokeby mávnutím čarovného prútika.

Video s overením kreditnej karty a Platba cez Apple Watch:

Facebook komentár