Didi Kuaidi, ktorá je hlavným konkurentom spoločnosti Uber v Číne, sa snaží realizovať kroky proti tejto americkej firme, najmä na nových trhoch.

Čínsky startup včera oznámil investíciu do najväčšej indickej taxi aplikácie – Ola, ktorá je súčasťou financovania, ktorá zahŕňa investorov ako je japonská telekomunikačná spoločnosť SoftBank.

Dohoda otvára nový front v úsilí spoločnosti Didi, keďže v Ázii je vidno vzostup služieb Uber. V Indii a Číne sa Uber snaží silne získať podiely na trhu a chce sa stať dominantným hráčom na trhoch, kde miestny konkurenti majú náskok.

Firma Didi zatiaľ využíva partnerstvá a investičné doláre na boj proti službe Uber v celom regióne.

V Číne je Didi podporovaná dvomi najväčšími internetovými firmami v krajine – Alibaba a Tencent.

Súvisiace: Klub nad $10 miliárd: Zoznámte sa s 9 najcennejšími start-upmi na svete

A práve počas minulého týždňa spoločnosť oznámila dohodu s LinkedIn. LinkedIn firme Didi pomôže v získavaní zamestnancov, zatiaľ čo používatelia tejto sociálnej siete budú môcť využiť túto taxi aplikáciu. Začiatkom tohto roka už spoločnosť Didi investovala v GrabTaxi, ktorá je taxi službou v juhovýchodnej Ázii a firme Lyft v USA.

Uber v mesiaci júl oznámila investície na indickom trhu vo výške 1 miliardy dolárov.

Uber má taktiež za sebou niektoré partnerstvá v Ázii, najmä s Baidu, čo jej poskytuje prístup k najpopulárnejšiemu vyhľadávaču a aplikácií máp Číny. A minulý týždeň spustili novú službu spolujazdcov v Číne.

Ale Uber má za sebou dlhú cestu na rozvíjajúcich sa trhoch, najmä v krajinách ako je India a Čína – Didi je v 360 mestách Číny, ktoré slúžia pre 200 miliónov ľudí so 7 miliónmi dennými jazdami.

Ola má taktiež v pláne do svojej siete pridať ďalších 10 000 vodičov a tvrdí, že v Indií dosahuje 750 000 jázd denne.

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár