Yang Weidong hovorí vrámci júnovej prednášky v Pekingu.

Yang Weidong hovorí vrámci júnovej prednášky v Pekingu.

Vedúci platformy Alibaba pre streaming videí bol v Číne zatknutým, z dôvodu podozrenia z prijatia nevhodných platieb. S týmto vyjadrením prišla obria spoločnosť internetových služieb so sídlom v Číne.

Podľa vyhlásenia Alibaby, ktoré bolo v priebehu tohto týždňa podané na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC): “Yang Weidong aktuálne čelí policajnému vyšetrovaniu a bol stiahnutým z funkcie predsedu divízie video značky Youku.”

Vo vyhlásení uviedli: “Skupina Alibaba sa zaviazala dodržiavať najvyššie štandardy podnikateľského správania,” … “Netolerujeme žiadnu formu neetického alebo protiprávneho konania.”

K Yangovmu vyjadreniu sa okamžite nevedeli dostať rôzne agentúry.

Vyhlásenie spoločnosti Alibaba neposkytlo žiadne podrobnosti o tom, čo Yang, ktorý bol zatknutým v pondelok, údajne urobil. Hovorkyňa firmy Alibaby odmietla vyjadriť svoje pripomienky spoločnosti voči agentúre SEC.

Polícia v Pekingu a Chang-čou – mestách, kde Alibaba sídli, nebola v stredu okamžite k dispozícii ohľadom poskytnutia pripomienok.

Zatknutie prichádza v období kedy sa Alibaba nachádza uprostred rozsiahlej zmeny vedenia. Zakladateľ Jack Ma v septembri oznámil, že v nasledujúcom roku odstúpil zo svojej funkcie výkonného predsedu a odovzdá vedenie generálnemu riaditeľovi Danielovi Zhangovi.

Ihneď po zatknutí Yanga, Alibaba vymenovala Fan Luyuana za nového vedúceho divízie Youku. Fan už v priebehu minulého mesiaca nahradil Yanga na poste prezidenta divízie digitálnych médií a zábavy, ktorá zahŕňa Youku a ďalšie firmy.

Divízia Alibaba pre digitálne médiá a zábavu v poslednom štvrťroku zaznamenala stratu vo výške 3,8 miliardy juanov (554 miliónov dolárov).

Alibaba kúpila firmu Youku v roku 2015 za 3,6 miliardy dolárov. Jeho hlavnými súpermi sú video-služby, ktoré vlastnia dve z najvýznamnejších čínskych spoločností – Tencent a Baidu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár