Biznis cestujúci sú až príliš oboznámení s osudovými stretnutiami, ktoré tak často a plodne vznikajú medzi susednými cestujúcich vo vzduchu.

S cieľom zvýšiť túto dynamiku spoločnosť Virgin America predstavila, čo nazvala jej prvú leteckú sociálnu sieť v spolupráci s biznis aplikáciou Here On Biz.

Zakladateľ spoločnosti Virgin Airways, Richard Branson poznamenal: “Namiesto toho rozhovor nemusíte nechať na náhodu a podnikatelia sa môžu dozvedieť, kto iný sa nachádza na palube a a s kým by si mohli začať chat a možno dokonca založiť spoločnosť a to všetko vo výške 35 000 stôp.”

( Súvisiace : Vesmírne lety Virgin Galactic budú ponúkané v roku 2014 + video )

V súčasnosti by to malo byť súčasťou všetkých vnútroštátnych letov, čo cestujúcim umožnia spojiť sa s ostatnými užívateľmi na svojich linkách – a všetkých ostatných hostí vo vzduchu – rovnako ako cestujúcich na svojich destináciách.

Zoznam bude k dispozícii vrámci odletových brán pred štartom a vo vzduchu, čím Vás táto biznis alikácia spojí s užívateľmi cez účty sociálnych sietí LinkedIn, Facebook alebo Twitter, cez ktoré si cestujúci potom môžu posielať správy medzi sebou – a dokonca aj počas letu posielať koktaily pre potenciálnych novych známych – cez Wi-Fi sieť Virgin Gogo.

( Súvisiace: VIDEO: Miliardár Richard Branson sa stal letuškou )

Okrem toho funkcia chatu je teda integrovaná do aplikácie, ale vyžaduje súhlasné spojenie medzi oboma stranami pred tým, ako bude chat spustený. Súčasťou aplikácie je taktiež nastavenie ochrany osobných údajov v prípade, že užívatelia budú chcieť dočasne alebo trvale skryť svoj profil pred verejnosťou.

Samozrejme, že to nie je prvýkrát, čo Virgin America sa pokúsila svojim cestujúcim ponúknuť chatovanie. Počas apríla roka 2013 Sir Richard Branson oznámil komunikačnú službu, ktorá umožnila užívateľom posielať texty, rovnako ako aj spotrebný tovar, ako sú nápoje a potraviny pre cestujúci sediacich na iných miestach. 

Zdroj: iDigitalTimes

Facebook komentár