Vďaka využitiu virtuálnej reality (VR), chce digitálny ad technologický tím spoločnosti Diageo, aby spotrebitelia boli oboznámení so šoférovaním pod vplyvom alkoholu (od začiatku až do konca) , aby si vedeli prežiť tragické dôsledky, ktoré prichádzajú s nezodpovednými pitím alkoholu.

Dan Sanborn, ktorý pracuje pre globálneho lídra v oblasti alkoholických nápojov – Diageo poznamenal: “Cieľom je, aby bolo možné skutočne poskytnúť zážitky a skúsenosti s možnosťami, ktoré vedú k hroznými koncom. Myslím, že tento prístup vie jednoznačne poukázať na dôsledky.”

Naším cieľom budu vytvoriť, čo najviac realistické a možné skúsenosti a tím okolo pána Sanborna má za sebou množstvo rozhovor práve s ľudmi, ktorí boli ovplyvnení riadením pod vplyvom alkoholu a využitím týchto príbehov vieme zlepšiť zážitok z virtuálnej reality.

Spotrebiteľa si dokonca budú môcť vybrať aj automobilový pohľad s pozície spolujazdca, ale ponúka sa byť aj možnosť byť vodičom.

Sanborn: “Myslíme si, že možnosť zažiť aj sedadlo spolujazdca, môže zabrániť podobným negatívnym dôsledkom, keďže prevenciu môže spustiť aj osoba, ktorá sa bude báť nastúpiť a môže zabráni aj k jazde opitého vodiča. Umožní im premýšľať, teda pouvažovať nad tým, ako sa dá tomu zabrániť.”

Sanborn povedal, že jeho cieľom je “uistiť sa, že ľudia si nakoniec uvedomia možnosti všetkých následkov.”

Z tohto dôvodu spoločnosť podľa Sanborna vyvíja platformu, ktorá môže byť použitá “cez Facebook 360, YouTube a headsety virtuálnej reality.” … “Okrem toho, Diageo bude ponúkať tento zážitkový modul po celej krajine, keďže ho spoločnosť bude inštalovať na rôznych športových podujatiach a koncertoch.”

Aj keď sa táto iniciatíva zameriava výhradne na riadenie pod vplyvom alkoholu, vízia Sanborna pre budúcnosť presahuje túto jednu tému.

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár