Volkswagen_zaznamenala_najlepsi_zaciatok_v_historii_2018

V prvom mesiaci roka 2018 bolo predaných 898 700 vozidiel.

Skupina Volkswagen v piatok uviedla, že v januári dosiahla nový rekord v predaji, pričom celosvetové dodania v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2017 vzrástli o 10%.

Šéf predajov – Fred Kappler vo vyhlásení uviedol: “Jedná sa o najlepší začiatok roka v histórii, skupiny Volkswagen,” … “Vo všetkých regiónoch došlo k výraznému rastu.”

Jedná sa o najnovší obchodný triumf pre nemeckú skupinu, medzi ktorej značky patria Porsche, Audi a Škoda. Naďalej zaznamenáva rekorné predaje aj napriek rozsiahlemu škandálu ohľadom dieslových emisií, ktorý spoločnosť už stál viac ako 30 miliárd dolárov.

Predajnému boomu však pomáhajú najmä dva hlavné faktory: Čína a SUV.

Čína je v súčasnosti najväčším trhom automobilov, pričom v roku 2017 Volkswagen predala viac ako 4 milióny automobilov. V januári sa predaje v tejto krajine oproti predchádzajúcemu roku zvýšili takmer o 16% na 398 600 vozidiel.

Predaje značky Audi v Číne v januári vyskočili o neuveriteľných 73%. Ďalšie zvýšenie by mohlo prísť neskôr v tomto roku, keďže Audi v tejto krajine začnej s predajom novej dlhej verzie svojej vlajkovej lode – A8.

Skupine Volkswagen sa taktiež dobre darilo aj na menších trhoch, pričom predaje v Južnej Amerike vzrástli o viac ako 20%. Nárast v Severnej Amerike a Európe bol skromnejší.

Predaj SUV pokračoval v raste.

To bolo obzvlášť pravdivé v Číne, kde spoločnosť vedie “ofenzívu v oblasti SUV”. Značka Volkswagen v januári predala viac ako 30 000 SUV, modelu Tiguan spolu s takmer 12 000 automobilmi menšieho crossoveru.

Volkswagen sa v posledných mesiacoch pokúsila prekonať svoj dieselový škandál.

Avšak tento výrobca automobilov koncom januára utrpel nové kolo negatívnych titulkov, keď potvrdil, že pomohol financovať experimenty, ktoré pri dieselových výparoch využívali opice.

Medzitým agresívne napreduje aj v oblasti elektrických a hybridných vozidiel.

Spoločnosť v septembri uviedla, že pre oblasť batériových článkov vynaloží viac ako 50 miliárd eur, keďže v roku 2030 chce elektrifikovať všetkých 300 modelov.

Volkswagen a jej partneri sa v Číne do roku 2025 zameriavajú na vývoj až 40 nových elektrických a hybridných vozidiel.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár