Volkwagen_po_skandale_odkupil_300000_vozidiel_Kde_su

  • 300 000 Volkswagenov, ktoré výrobca odkúpil späť od vlastníkov stoja na parkovacích miestach po celých USA.
  • Vozidlá budú predané obchodníkom, ktorí ich predajú prostredníctvom aukčných centier.

Všetci sme si už zvykli na pohľad tisícok automobilov zakrývajúcich vzdialené parkoviská po búrkach akými boli hurikány Hugo a Irena.

Posledný zdroj všetkého toho stacionárneho plechu je však búrka iného druhu – jedná sa o právnu búrku, ktorá nasledovala po tom čo Volkswagen súhlasil s odkúpením približne 400 000 vozidiel s dieselovým motorom TDI po tom, ako súdy rozhodli, že nespĺňajú emisné štandardy.

V súčasnosti je tak okolo 300 000 týchto automobilov natesnaných k sebe na 37 gigantických parkovacích miestach po celej krajine.

Náš tím sa bol pozrieť ako stoja na jednom z týchto parkovísk v Denveri.

Ktokoľvek, kto pozná autá alebo niekedy vlastnil starú mašinu vám môže povedať, že autá nie sú dobré na to aby stáli.

Keď je automobil ponechaný aby stál, veci sa začnú zhoršovať. Tesnenia vysychajú a začínajú priesaky. Pneumatiky sa začnú rozkladať. Ložiská začnú mať ploché miesta. Zvieratá do nich začnú liezť. Nie je to pekné.

Tak uvažujeme, čo keby sa spravilo niečo na ochranu týchto vozidiel.

Na základe súdom potvrdeného vyhlásenia, automobilka Volkswagen súhlasila, že po vylepšení ich emisných systémov sa opätovne pokúsi predať veľkú časť týchto automobilov, ako len bude možné.

Ak to spoločnosť myslela vážne, uvedomujeme si, že si nemôže dovoliť nechať automobily len tak sedieť a hniť.

Súvisiace: Investori žalujú spoločnosť Volkswagen o 3,6 mld.

S touto otázkou sme išli do Volkswagenu spýtať sa, v čom je problém, že tieto automobily zostávajú uviaznuté ako “zombíci“ na toľkých parkovacích miestach po celej krajine. Aké kroky podnikli aby sa uistili, že zostanú v predajnom stave? A koľko realisticky očakávajú, že predajú?

V písomnej odpovedi, spoločnosť uviedla, že automobily na trh uvádza pomaly, aby neprevýšila dopyt a nestlačili ceny:

Časť stanoviska ďalej hovorí: “Keďže Volkswagen uvolňuje automobily späť na trh, vedome sa vyrovnávame s uspokojením dopytu na trhu a monitorovuje objem dodaní, aby sme tak nevytvorili prebytok.”

Spoločnosť však tiež opätovne predáva automobily najskôr obchodníkom Volkswagenu. Obchodníci Volkswagenu ich ponúkajú s dvojročnou neobmedzenou certifikovanou zárukou (od Volkswagenu pre ojazdené vozidlá), ktorú si ostatní predajcovia nemôžu dovoliť. Všetky TDIčka, predané verejnosti dostanú rozšírenú emisnú záruku na 4 roky alebo 77 000 kilometrov.

Automobily TDI, predávané predajcami Volkswagenu by mali byť čerešničkou na torte – novšie autá s relatívne málo kilometrami.

Iné automobily budú predané prostredníctvom aukčných centier, ktoré predávajú použité autá a môžu skončiť na miestnych skládkach použitých vozidiel.

Automobilka Volkswagen v stanovisku oznámila, že niektoré budú zodpovedne zrecyklované. To znie ako eufemizmus pre “predané na šrotovisko, rozmontované a roztriedené.”

Avšak najviac prekvapujúce v odpovedi bolo odhalenie, že Volkswagen má zmluvu so spoločnosťou, ktorá zabezpečuje 30 dňový udržiavací cyklus, počas ktorého naštartujú každé auto, prevezú sa ním okolo parkoviska a umyjú ho každých 30 dní. To je otrasné množstvo umývania.

Ak ste kedykoľvek chceli vozidlo s označením TDI, vašou jedinou možnosťou je hľadať použité u obchodného zástupcu neďaleko vás. Zásoby len tak skoro nedôjdu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Green Car Reports

Facebook komentár