Všetky_medvedie_trhy_zacinaju_falosnym_rastom_Citi

Trhy v posledných týždňoch čelili jazde ako na horskej dráhe s dosahovaním maxím a miním, ale analytici v spoločnosti Citi si myslia, že trhy ešte len musia nájsť svoje skutočné dno.

Tím banky Citi pod vedením Roberta Bucklanda v poznámke pre klientov uviedol: „Všetky medvedie trhy zahŕňajú falošné rasty, ktoré sa často spájajú s podpornou menovou politikou.“

Všeobecný akciový index S&P 500 zo svojej najnižšej úrovne v roku 2020 v posledných týždňoch získal približne 25% , ale analytici banky Citi si myslia, že nebezpečenstvo ani zďaleka nie je u konca.

Tím dodal: „Trhy nachádzajú udržateľnú základňu len vtedy, keď existujú náznaky, že lacné peniaze sa dostávajú do reálnej ekonomiky, a nejedná sa len o dočasnú podporu cien aktív.“

Zároveň uviedli, že môže chvíľu trvať, než sa tak stane.

Známy analytik banky Goldman Sachs – Peter Oppenheimer v priebehu minulého týždňa prišiel s varovaním, že rast akciových trhov bol príliš rýchly a predpovedal nový pokles.

Vyjadrenia od analytikov z banky Citi prichádzajú len niekoľko dní po tom, ako sa začala výsledková sezóna, v rámci ktorej niektoré významné americké banky prišli so zverejnením výsledkov.

Citi, JPMorgan, Bank of America a Morgan Stanley sú len niekoľkými z veľkých bánk, ktoré nedávno oznámili svoje výsledky za prvý štvrťrok.

Citi minulý týždeň zaznamenala nižšie než očakávané príjmy, ktorý v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom predstavuje pokles čistého príjmu až o 46%.

Ďalšie kľúčové ekonomické údaje boli zverejnené v priebehu tohto týždňa. Americké týždenné žiadosti o dávku v nezamestnanosti dosiahli 4,4 milióna, čím sa celková hodnota za päť týždňov zvýšila na viac ako 26 miliónov a údaje sektoru služieb PMI pre USA v apríli prepadli na rekordné minimum. Výroba tak v dôsledku pandémie koronavírusu klesla na 11-ročné minimum.

Aj keď si v Citi myslia, že trhy budú trápiť viaceré nepríjemnosti, predtým než akcie nakoniec nájdu dno, banka očakáva oživenie trhu v tvare V potom, čo sa trhy zotavia, a radí investorom, aby realizovali dokupovanie.

Nie všetci sú však presvedčení, že USA sa rýchlo zotavia z hospodárskeho poklesu spôsobeného pandémiou koronavírusu.

To je v rozpore s názorom investora z rozvíjajúcich sa trhov – Markom Mobiusom, ktorý v utorok varoval, že USA čelia „dvojitej recesii“ s dvoma poklesmi a dvoma obdobiami zotavení.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár