Vyrobca_luxusnych_kabeliek_kupuje_spolocnost_za_2_4_miliardy_Coach

Výrobca luxusných kabeliek – Coach oznámil plány týkajúce sa kúpy konkurenta – Kate Spade v dohode o hodnote 2,4 miliardy amerických dolárov.

Coach za každú akciu spoločnosti Kate Spade v hotovosti zaplatí 18,50 dolárov, čo predstavuje nárast o takmer 30% z obdobia, kde sa akcie obchodovali pred špekuláciami o predaji.

Spoločnosť Coach oznámila, že podľa očakávaní by transakcia mala byť uzavretou do konca tretieho štvrťroka. V Kate Spade plánuje zachovať “nezávislosť značky” a udržať aj jej kľúčových zamestnancov.

Mickey Chadha, ktorý je analytikom v Moody’s povedal, že tento nákup je najnovším úsilím spoločnosti Coach, kde sa snaží o “rozšírenie svojej zákazníckej základni, aby bola mladšou a získala si trendových spotrebiteľov z oblasti generácie milénia.”

Coach očakáva, že kombináciou riadenia zásob a dodávateľského reťazca firiem, nakoniec vygeneruje ročné úspory o rozsahu 50 miliónov dolárov.

To by malo prispieť k zvýšeniu ziskovosti, ale je to zlou správa pre jej dostupnosť.

Finančný riaditeľ spoločnosti Coach – Kevin Wills povedal, že úspory nákladov umožnia mať firme Kate Spade menší objem “bleskovej ponuky v online”, čo predstavuje zmenu, ktorá by pomohla posilniť imidž značky ako výrobcu pravých luxusných výrobkov.

Súvisiace:
Prečo akcie luxusnej firmy Jimmy Choo vzrástli?
Prečo chcú miliardári tieto luxusné elektrobicykle za 40 000 eur

Spoločnosti Coach a Kate Spade väčšinu svojich peňazí zarábajú v USA, ale obe sa snažia rozšíriť svoju medzinárodnú prítomnosť.

Tržby spoločnosti Coach dosiahli vrchol počas jej rozkvetu v roku 2013, ale značka prišla o časť zo svojho lesku a výnosy v rokoch 2014 a 2015 poklesli.

Firma aktuálne pracuje na niekoľkých zmenách. V máji minulého roka, Coach získala obľúbeného producenta luxusných topánok – Stuart Weitzman.

Vyrobca_luxusnych_kabeliek_kupuje_spolocnost_za_2_4_miliardy_Coach_2

Firma Kate Spade má lepšie dni za sebou. Jej akcie v dosiahli trojročného minima, kedy sa začali šíriť povesti o prevzatí.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár