Výrobcovia_automobilov_planuju_zaciatkom_maja_opat_vyrabat

Volkswagen, Toyota, Hyundai a Fiat Chrysler sa chystajú obnoviť výrobu automobilov v továrňach v USA, ktoré boli odstavené z dôvodu pandémie koronavírusov, ktorá sa uskutoční začiatkom mája. Je to krok, ktorý je podľa odborovej organizácie United Auto Workers predčasným, vzhľadom na obavy z možného šírenia vírusu.

UAW na konci tohto týždňa vo vyhlásení uviedla: „V súčasnosti UAW neverí, že vedecké údaje sú presvedčivé, s ohľadom na bezpečnosť našich členov a poslania ich späť na pracovisko,“ … „Neuskutočnili sme dostatočné testovanie, aby sme skutočne pochopili hrozbu, ktorej naši členovia čelia.“

Únia zastupuje pracovníkov v rámci tovární v automobilkách so sídlom v USA – GM, Ford a Fiat Chrysler. Začiatkom apríla automobilka Fiat Chrysler oznámila svoj zámer „postupne reštartovať“ svoje továrne v USA a Kanade od 4. mája. Hovorkyňa FCA tento plán v piatok potvrdila.

UAW nezastupuje zamestnancov v továrňach automobiliek Volkswagen, Toyota alebo Hyundai, ktoré už uviedli, že plánujú začať s opätovnou výrobou automobilov 4. mája.

Každý z výrobcov automobilov, ktorí plánujú opätovne plánujú otvoriť, poznamenal, že budú dodržiavať odporúčané protokoly na zaistenie bezpečnosti pracovníkov a na obmedzenie možného šírenia infekcie. Okrem iných opatrení, spoločnosť Volkswagen so závodom v Tennessee a Hyundai so závodom v Alabame uviedli, že budú realizovať kontrolu teploty zamestnancov. Spoločnosť Volkswagen ďalej uviedla, že poskytne pracovníkom ochranné pomôcky vrátane masiek a rukavíc.

Súvisiace:
Predaj automobilov prepadol najviac od roku 1987
Automobilový sektor čelí jednej z najväčších krízy v histórií

UAW vo vyhlásení uviedla, že predtým, ako výrobcovia automobilov začnú opäť vyrábať automobily, je potrebné viac diskutovať a plánovať. UAW stále vedie diskusie s automobilkami GM, Ford a Fiat Chrysler o najbezpečnejšom spôsobe opätovného otvorenia tovární. Únia a automobilky so sídlom v Michigane – Fiat Chrysler so sídlom v Európe – v marci vytvorili pracovnú skupinu pre koronavírusy v rámci automobilového sektoru, aby diskutovali o tom, ako a kedy pristúpiť k opätovnému otvoreniu tovární, v ktorých členovia UAW pracujú.

Ford a GM v piatok potvrdili, že zatiaľ nemajú žiadny plánovaný termín na opätovné otvorenie svojich amerických závodov.

V e-maile hovorkyňa spoločnosti Ford uviedla: „Pokračujeme v posudzovaní stavu verejného zdravia, vládnych usmernení a pripravenosti dodávateľov určiť, kedy je správny čas na obnovenie výroby.“

Honda vo štvrtok uviedla, že predlžuje svoje odstavenie automobilovej výroby v USA najmenej do 8. mája.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Yahoo

Facebook komentár