Waltonovci_Majetok_najbohatsej_rodiny_sveta_stale_rastie

Majetok najbohatšej rodiny na svete sa zvýšil o 11,6 miliárd dolárov.

Spoločnosť Walmart v priebehu včerajšieho dňa oznámila svoj najväčšie predaje za viac ako desaťročie, čo navýšilo cenu akcií maloobchodnej spoločnosti o 11 percent a tým sa následne navýšil aj majetok rodiny Waltonových – Alice, Jima, Roba, Lukasa a Christy. Ich kolektívna čistá hodnota majetku vzrástla na 163,2 miliardy dolárov, podľa indexu miliardárov od agentúry Bloomberg, ktorý sleduje 500 najbohatších jednotlivcov sveta.

Zisk vynuloval medziročné straty.

Predaj potravín u spoločnosti Walmart – najväčšieho predajcu na svete, vzrástol o najvyššiu úroveň, ktorá nebola dosiahnutá v priebehu deviatich rokov – vďaka zlepšeným ponukám čerstvého jedla a vyšším online objednávkam. Spoločnosť sídliaca v Bentonville, v štáte Arkansas uviedla, že porovnateľný predaj v amerických obchodoch značky Walmart v štvrťroku, ktorý skončil 31. júla sa navýšil o 4,5 percenta, čo je viac ako dvojnásobný odhad analytikov. To poskytlo protiváhu na inak ponurý výhľad na výsledky kamenných maloobchodných predajní, ktoré čelia hrozbe od dcérskej spoločnosti skupiny Amazon.com – Whole Foods Market.

Peňaženka rodiny Waltonových je v prvom rade viazaná na akcie spoločnosti Walmart. Táto rodina vlastní približne polovičný podiel maloobchodného predajcu, prostredníctvom spoločnosti Walton Family Holdings Trust a holdingovej spoločnosti Walton Enterprises.

Waltonovci_Majetok_najbohatsej_rodiny_sveta_stale_rastie_1

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár