Warren_Buffett_Bitcoin_je_jedom_na_krysy_2018

Povedzte nám pán Buffett, aký máte naozaj dojem.

Cena bitcoin sa potopila po tom, ako Warren Buffett obnovil svoju kritiku ohľadom hlavnej kryptomeny – dokonca ju porovnal s potkaním jedom.

Bitcoin sa priblížila k hodnote 10 000 dolárov, ale v nedeľu klesla takmer o 6% a v pondelok o ďalšie 2%, na niečo viac ako 9 300 dolárov.

Buffett, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Berkshire Hathaway, je k tomuto druhu aktív už dlhé roky pesimistom. Často porovnával kryptomeny so zlatom a povedal, že obe aktíva sú prísne špekulatívne a nevytvárajú výnosy a dividendy, ako akcie.

Pred sobotňajším výročným stretnutím v Berkshire, Buffett povedal, že bitcoin bola “pravdepodobne krysým jedom.”

Počas samotného stretnutia Buffett žartoval, že “keby ste kúpili zlato v čase Krista a vypočítajte si zložený úrok, víde Vám pár desatín percenta.” Čo Buffett hovoril o bitcoine bolo, že si ho môžete kúpiť, ale nikdy nebude nič hodnotné produkovať.

Taktiež odpovedal na otázku divákov o bitcoine tým, že povedal, že u tejto virtuálnej meny a iných kryptomien “dôjde k zlým koncom.”

Súvisiace: Buffett ku kryptomenám: “Môžem povedať takmer s istotou, že nastane zlý koniec”

Podpredseda Berkshire a dlhoročný dôverník Buffetta – Charlie Munger bol ešte hrubším.

Munger uviedol: “Kryptomeny mám rád omnoho menej ako vy,” … “Pre mňa je to len šialenstvo. Je to ako keby niekto obchodoval s lajnom a vy sa rozhodnete, že nemôžete byť vynechaní.”

Munger taktiež označil bitcoin za jed. Na schôdzi akcionárov pre The Daily Journal – vydavateľstve novín v Los Angeles, kde Munger slúži ako predseda, ich označil za “škodlivé”.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár