Warren_Buffett_pravdepodobne_zuzil_svoju_volbu_na_nastupcu_2018

  • Warren Buffett vymenoval dvoch riadiacich pracovníkov – Grega Abela a Ajita Jaina – do predstavenstva spoločnosti Berkshire Hathaway.
  • Rozhodnutie je považované za zúženie Buffettovho rozhodnutia o nástupníctve k dvom jednotlivcov, ktorí v súčasnosti začnú preberať širšie zodpovednosti.

Plán Warrena Buffetta okolo jeho zastúpenia sa dostáva do popredia.

Miliardár, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway vymenoval dvoch riadiacich pracovníkov – Grega Abela a Ajita Jaina – do predstavenstva spoločnosti, pričom zároveň vymenoval každého z nich na prevádzkovanie veľkých častí firmy. Táto stratégia je možnou predzvesťou ohľadom jeho nahradenia vo firme – buď Abelom, alebo Jainom.

Abel, ktorý je v súčasnosti predsedom a výkonným riaditeľom spoločnosti Berkshire Hathaway Energy, prevezme úlohu podpredsedu operácií mimo poistenia. Medzitým Jain, ktorý je teraz výkonným viceprezidentom pre National Indemnity, bude podpredsedom poisťovacích operácií.

Súvisiace:
Warren Buffett: Akcie Berkshire Hathaway prvýkrát za $ 300 000
Kto nahradí Warrena Buffetta v Berkshire Hathaway?

Buffett v rozhovore pre CNBC poznamenal: “Je to súčasť smerovania okolo vhodnej postupnosti,” … “Jedná sa o dve kľúčové postavy v spoločnosti Berkshire Hathaway.”

Toto oznámenie pomáha upevniť plán okolo poslania spoločnosti Berkshire tým, že Abel a Jain získavajú skúsenosti so širšími firemnými povinnosťami. Je to najjasnejší znak toho, čo Buffett nakoniec realizuje, po niekoľko-ročných špekuláciách. Dlho sa očakávalo, že miliardár a generálny riaditeľ bude presadzovať ľudí z radov svojej firmy a táto správa to zrejme len potvrdzuje.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár