Warren_Buffett_uprostred_koronavirusovej_korekcie_nakupoval

Investičná legenda Warren Buffett v priebehu minulého týždňa zvýšil svoj podiel v spoločnosti Delta Air Lines o takmer milión akcií, uprostred prepadu akciových trhov z dôvodu koronavírusu. Akcie spoločnosti Delta Air Lines sa dostali na nižšie úrovne.

Agentúra Bloomberg s odvolaním na regulačné podanie oznámila, že Berkshire Hathaway, ktorú riadi Warren Buffett získala viac ako 976 000 akcií spoločnosti Delta Air Lines, za zhruba 45,3 milióna dolárov, alebo s priemernou cenou na akciu vo výške 46,40 dolárov.

Podiel spoločnosti Berkshire Hathaway v Delta pri nákupoch 27. februára vzrástol na približne 71,9 milióna akcií. Berkshire prvýkrát kúpila akcie spoločnosti Delta Air Lines v treťom štvrťroku 2016.

Konglomerát tiež vlastní podiel v leteckých spoločnostiach United Airlines, American Airlines a Southwest Airlines, ale Delta je najväčšou pozíciou podľa počtu akcií a trhovej hodnoty, medzi akciami spoločností z tohto sektoru.

Warren Buffett kupuje po obrovskom výpredaji

Akcie spoločnosti Delta sa v utorkovom obchodovaní na akciových trhoch vzdali predchádzajúcich ziskov, keď uzavreli deň v strate 2% na hodnote 46,18 dolárov. Ostatné akcie leteckých spoločností sa tiež obrátili do strát, keďže akcie spoločnosti United Airlines odpísali o 4,85%, akcie spoločnosti American Airlines poklesli o 5,4% a akcie firmy Southwest Airlines stratili 3,3%. JetBlue klesla o 3,6%. Akcie spoločnosti Berkshire (typu B) klesli o 4%.

Súvisiace: Prečo môže byť Fed bezmocný na to, aby potlačil hospodársky vplyv z koronavírusu

Akcie spoločnosti Delta v priebehu minulého týždňa klesli o viac ako 20%, čím sa dostali pod 50-dňový kĺzavý priemer, keďže koronavírus sa ďalej rozširoval po celom svete a globálne trhy z toho dôvodu čelili rozsiahlym prepadom. Je vhodné aktuálne vykonať nákup akcií spoločnosti Delta Airlines?

Indikátor technickej analýzy označovaný za index relatívnej sily u akcií spoločnosti Delta Air Lines od vypuknutia koronavírusu prudko poklesol z dôvodu mesiacov trvajúceho pohybu do strany. Čiara RS, ktorá sleduje výkonnosť akcií oproti indexu S&P 500, je modrou čiarou na obrázku.

Warren_Buffett_uprostred_koronavirusovej_korekcie_nakupoval_GRAF

Aj keď akcie leteckých spoločností boli po správach o kúpe od Warrena Buffetta v pozitívnom naladení, stále čelia riziku dlhodobého protivetru, ktoré by celkovo mohol zasiahnuť dopyt po cestovaní.

Koncom januára letecké spoločnosti Delta, United a American Airlines pozastavili lety medzi USA a Čínou. To prišlo potom, čo Únia pilotov tvrdila, že American Airlines prišla s pomalou reakciou na krízu a spoločnosť žalovala.

Nákup akcií spoločnosti Delta tiež prichádza v období, keď Buffett mal problémy nájsť iné miesta, kde vložiť svoj vysoký objem finančnej hotovosti. Známy lovec výhodných obchodov sa vyhýbal veľkým fúziam a akvizíciám a namiesto toho v 4. štvrťroku vykonal spätný odkup akcií spoločnosti Berkshire Hathaway.

Buffett v 4. štvrťroku zároveň nakúpil akcie spoločností Kroger a Biogen, ale investičná legenda ďalej obmedzila svoje podiely v skupinách Apple a Wells Fargo.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár