Warren Buffett počas tohto týždňa oslovovala 86. narodeniny. S odhadovaným objemom bohatstva na úrovni okolo 61 miliárd amerických dolárov, v priemere za každý deň svojho života zarobil 1,94 milióna dolárov.

Samozrejme vieme, že sa nejedná o celkom presný obraz, pretože oveľa viac zarobil až v druhej polovici svojho života. Ale ako spôsob porovnávania veku a bohatstva, 1,94 miliónov dolárov za deň je naozaj slušný výsledok.

Avšak na základe tohto pomeru sa na zozname miliardárov nachádza až na siedmom mieste.

Súvisiace: 10 spôsobov Warrena Buffetta, ako zbohatnúť

Mark Zuckerberg a Bill Gates sú jedinými, ktorí v priemere za deň zarobili viac ako 3 milióny dolárov. Mnoho ďalších známych technologických mien zarobili za deň okolo 1,5 milióna dolárov. Medzi nich patrí Jeff Bezos z Amazonu, Larry Ellison z firmy Oracle a spoluzakladatelia spoločnosti Google – Larry Page a Sergey Brin.

Vedúci predstaviteľ spoločnosti Berkshire Hathaway –  Warren Buffett je najstarším generálnym riaditeľom (CEO) v indexe spoločnosti S&P 500, v tesnom závese je nasledovaný 85-ročným Rupertom Murdochom z News Corp. Na presne opačnom konci je Mark Zuckerberg zo spoločnosti Facebook, ktorý tak je najmladším CEO v index S&P 500. Má 32 rokov.

Zdroj: Yahoo, WSJ

Facebook komentár