WeWork_sa_moze_stat_najvacsim_najomcom_na_Manhattane

Spoločnosť WeWork by sa čoskoro mohla stať najväčším nájomcom kancelárskym pristorov na Manhattane.

Táto spoločnosť sa snaží vyjednať nájom v Svetovom obchodnom stredisku 1, keďže bude by mala zodpovedať za rozlohu o objeme 18 600 metrov štvorcových. S touto informáciou prišiel zdroj blízky dohode.

Podľa správy spoločnosti Cushman & Wakefield, vydanej začiatkom tohto mesiaca sa spoločnosť WeWork nedávno stala druhým najväčším nájomníkom kancelárskych priestorov v tejto známej štvrti. Spoločnosť WeWork sa dostala zhruba 7000 metrov štvorcových za najväčším nájomcom New Yorku – firmou JPMorgan. Ak by sa jej podarilo dosiahnuť dohodu, WeWork by banku prekonala.

To je naozaj rozsiahly úspech pre newyorskú spoločnosť, ktorá má len osem rokov.

Spoločnosť Crain – New York Business oznámila, že spoločnosť WeWork bola blízko k dokončeniu nájmu v Svetovom obchodnom centre 1. WeWork to odmietla komentovať.

Podľa spoločnosti Cushman & Wakefield, v prvej polovici roka 2018 spoločnosť WeWork zabrala 8-násobok vo forme nových prenajatých priestorov v Spojených štátoch, ako ďalších deväť najväčších firiem. Dokonca existuje priestor pre ďalšie: Podľa správy, firma Coworking tvorí iba 1% z celkových kancelárskych priestorov v Spojených štátoch.

Spoločnosť WeWork aktuálne pôsobí vo viac ako 20 krajinách a ponúka jednotlivé balíky cien pre coworkingové priestory, ktoré môžu prevádzkovať aj za viac ako 1000 dolárov mesačne, v závislosti od toho, či člen si želá vlastnú kanceláriu alebo len pracovný stôl. Spoločnosť WeWork má aj firemné ponuky pre zákazníkov vrátane spoločnosti Microsoft a Bank of America.

Spoločnosť WeWork bola ocenená v hodnote 20 miliárd dolárov, keď spoločnosť SoftBank v priebehu minulého roka do nej investovala 4,4 miliardy dolárov. Spoločnosť sa údajne snaží získať finančné prostriedky, ktoré by ju ocenili až na 35 miliárd dolárov.

Firma rozšírila svoje podnikanie do oblasti vzdelávania (WeGrow), zdravia a fitnes (WeRise) a spoločného bývania (WeLive).

Svetové obchodné centrum 1 je najvyššou budovou na západnej pologuli. Ide o projekt verejno-súkromné partnerstva medzi správou prístavov New York a New Jersey a organizáciou Durst, ktorá nehnuteľnosť spravuje.

Spoločnosť Durst a hovorca prístavov v New Yorku a New Jersey nevedeli okamžite odpovedať na žiadosť o pripomienku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, WSJ

Facebook komentár