WeWork_od_spolocnosti_Softbank_ziskava_dalsie_$3_miliardy

Coworkingový gigant z New Yorku – WeWork získava ďalšiu veľkú investíciu od japonského konglomerátu SoftBank.

WeWork oznámila, že s firmou SoftBank podpísala záruky v hodnote 3 miliárd dolárov. Táto dohoda dáva spoločnosti SoftBank možnosť nakupovať akcie spoločnosti WeWork za cenu 110 dolárov za kus pred septembrom 2019 – ak by emitovala akcie pre verejnosť, získa ďalšie finančné prostriedky v hodnote 1 miliardy dolárov.

Hodnota spoločnosť WeWork sa podľa tohto investora tak v súčasnosti odhaduje na 42 miliárd dolárov. Keď spoločnosť SoftBank v priebehu minulého roka investovala 4,4 miliardy dolárov, jej hodnota bola na úrovni 20 miliárd dolárov.

Táto záruka pochádza zo spoločnosti SoftBank – nie fondu SoftBank Vision, ktorý je čiastočne financovaný zo strany saudskej vlády – kontroverzných finančných prostriedkov v Silicon Valley (od smrti novinára Jamala Khashoggiho).

Podľa hovorcu spoločnosti WeWork, ktorá bola založená v roku 2010, doteraz od investorov získala 10,6 miliardy dolárov, z čoho 8,65 miliardy dolárov pochádza priamo z firmy SoftBank.

Správy o dohode, ktorú spoločnosť WeWork oznámila ako súčasť tretej štvrťročnej finančnej aktualizácie pre investorov, boli prvýkrát uverejnené v utorok cez agentúru Bloomberg.

Spoločnosť WeWork po získaní finančných prostriedkov v ponuke dlhopisov o hodnote viac ako 700 miliónov dolárov, od posledného štvrťroka poskytuje vybrané aktualizácie finančných metrík.

WeWork pôsobí v 24 krajinách a v 83 mestách. Investor uviedol, že 50% ich kancelárií je v súčasnosti mimo USA a ich obsadenosť dosahuje 84%.

Spoločnosť uviedla, že veľký firemný klienti ako Microsoft a Bank of America tvoria rastúcu časť jej zákazníkov, čo predstavuje nárast o 29% oproti 25% v poslednom štvrťroku.

Ponukou spoločnosti WeWork je “komunita” – spoločnosť ponúka pomôcť nastaviť kultúru pre podnikateľov a podniky, v rámci ich pracovného prostredia.

Spôsoby, akými sa snažia podporovať “komunitu”, prekračuje klasické pracovné prostredie: WeWork otvorila telocvičňu, snaží sa o spoločné bývanie a nedávno aj vo svojom sídle v New Yorku otvorili školu.

Súvisiace:
WeWork sa môže stať najväčším nájomcom na Manhattane
Prečo zdieľané pracovné priestory nie sú len pre startupy?

Ale spoločnosť stále zisťuje, či pre svojich zákazníkov ponúka to najlepšie kancelárske prostredie. Minulý mesiac WeWork dokonca začala znižovať spotrebu piva v jej priestoroch v New York City. Spoločnosť je známa tým, že z kohútikov ponúka neobmedzené bezplatné pivo.

Rozhodnutie vyskúšať kvótu štyroch pív denne na jedného člena v New Yorku prichádza v čase, kedy nevhodné správanie v kanceláriách je často z dôvodu pitia alkoholu, čo je v centre pozornosti technologických spoločností.

Taktiež je po súdnom procese od bývalého zamestnanca, ktorý napadol firemnú kultúru firmy WeWork a objasnil jej spotrebu alkoholu, pričom si všimol, že “pivo je voľne dostupné po celý deň vo všetkých jej priestoroch.” Najmä nová kvóta, ktorú spoločnosť testuje, sa nevzťahuje na vlastných zamestnancov. WeWork odmietla komentovať svoje vnútorné politiky týkajúce sa pitia alkoholu na pracovisku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet, Fortune

Facebook komentár