Služba posielania správ – WhatsApp prekonala Facebook, čím sa stala jedničkou v oblasti mobilných správ na poli sociálnych aplikácií.

Podľa výsledkov prieskumu u takmer 4 000 užívateľov smartphonov v piatich krajinách, použilo WhatsApp aspoň raz týždenne 44 percent z nich, v porovnaní s 35 percentami pomocou aplikácie Facebook Messenger.

( Súvisiace: Smartphone spoločnosti Vertu za 6 600 dolárov )

Táto správa odhalila, že sociálne aplikácie posielania správ, ako je napríklad WhatsApp, BBM a Wech, ovládli spôsob, akým ľudia komunikujú cez mobilný telefón, čo zatienilo hovory a textové správy, keďže 86 percent z nich komunikuje formou sociálnych aplikácií posielania správ (denne). 73 percent uviedlo, že používa ich telefón pre hlasové volania, 75 percent formou SMS a 60 percent formou e-mailov.

V apríli generálny riaditeľ spoločnosti WhatsApp – Jan Koum povedal, že služba mala viac užívateľov ako Twitter a posiela viac správ, ako Facebook.

Platené aplikácie (ktoré vo Veľkej Británii stoja 69 pencí za ich stiahnutie, s ďalšími za 65 pencí na rok) nezobrazujú reklamu ako jej ďalší konkurenti na poli sociálnych médií.

Koum ďalej uviedol: “Reklamu v našej spoločnosti považujeme za nepriateľskú. V našom každodennom živote sme natoľko bombardovaní reklamami, čím smartphony nie sú miestom, ktorým sa to vyhýba. Naše telefóny sú s našimi životmu už tak úzko spojené.”

( Súvisiace: Samsung za prvé dva mesiace predala 800 000 kusov hodiniek Galaxy Gear )

Prieskum tiež zistil, že SnapChat –  nedávno odmietol ponuku na odkúpenie od spoločnosti Facebooku v hodnote 3 miliárd amerických dolárov mala v USA väčšinou užívateľov vo veku 16-24 rokov – rovnaké vekové rozmedzie, ktoré podľa tohto výskumu sa otáča Facebooku chrbtom.

Zdroj: Tech2

Facebook komentár