Cameron a Tyler Winklevossovci.

Cameron a Tyler Winklevossovci.

Po celé roky boli Cameron a Tyler Winklevossovci známi pre spoločnosť, ktorú nevytvorili: Facebook. V súčasnosti dúfajú, že budú známy svojou stávkou na kryptomeny, ktorú prirovnávajú k inému druhu sociálnej siete.

Cameron Winklevoss pre CNN Business na konferencií SXSW v Austine poznamenal: “Peniaze predstavujú najstaršiu sociálnu sieť a pravdepodobne najsilnejšiu,” … “A krypto je jednou z najsilnejších sietí hodnôt vo svete a bude aj naďalej, takže dúfame, že v určitom rozsahu budeme priekopníkmi v tomto priestore.”

Dvojčatá, ktoré strávili roky v súdnych sporoch kde obviňovali Marka Zuckerberga z krádeže ich myšlienky a získali dohodu vo výške 65 miliónov dolárov si urobili svoje meno v krypto-menovom priestore tým, že sa stali niektorými z prvých bitcoinových miliardárov a spustili svoju vlastnú krypto burzu – Gemini, kde užívatelia vedia kupovať a predávať virtuálne meny.

Napriek volatilite kryptomien – cena bitcoinu vzrástla na približne 20 000 dolárov a aktuálne klesá pod hranicu 4000 dolárov – bratia ohľadom ich budúcnosti zostávajú optimisticky naladenými.

Tyler Winklevoss na konferencií SXSW v Austine ďalej poznamenal: “Áno, medzi nimi boli nejaké vzostupy a pády, ale celkovo, ak si pozriete dlhší časový horizont, trend sa uberá správnym smerom,” … “Graf sa uberá v smere náhor.”

Aj keď nehovorili o ich obchodných pozíciách, ani o tom, či predali veľkú časť toho, čo vlastnia, Tyler Winklevoss potvrdil, že stále vlastnia podiely v rôznych kryptomenách, vrátane virtuálnych mien bitcoin, eter, bitcoin cash, tezos a filecoin.

Avšak označil tento priestor za “desivý a prirovnal ho divokému západu”, keď sa prvýkrát snažili stať jeho súčasťou v roku 2012. V tej dobe bol bitcoin ocenený len na 8 dolárov.

Tyler Winklevoss ďalej poznamenal: “Pokúsili sme sa tento problém vyriešiť vytvorením Gemini, ktorý vám umožní zapojiť sa do kryptomenového sveta, dôveryhodným spôsobom,” … “Snažíme sa, aby to bolo naozaj ľahké a jednoduché, pretože naše vlastné skúsenosti v priestore boli veľmi ťažké, desivé a riskantné a posledných päť rokov sme strávili v aktivitách, kde sme sa to snažili zmierniť.”

Cameron Winklevoss ďalej uviedol, že spoločnosť Gemini, ktorá bola založenou v roku 2014, naďalej rastie v USA, Ázii, Kanade a Spojenom kráľovstve a priťahuje nové talenty z odvetvia finančných služieb a špičkových technologických spoločností. Aktuálne sa zameriava na expanziu do Európy a nedávno spustila mobilnú aplikáciu.

Súvisiace:
Mali by investori mať v portfóliu bitcoin alebo kryptomeny?
JPMorgan sa snaží zmeniť finančný systém cez kryptomeny

Tyler Winklevoss poznamenal: “Bolo naozaj zábavné byť súčasťou dvoch veľkých revolúcií alebo hnutí,” … “Myslím, že máme niečo pre siete: Facebook je sociálnou sieťou a následne peniaze alebo kryptomeny môžu byť konečnou sociálnou sieťou.”

Dodal: „Namiesto toho, aby ste obchodovali s fotografiami alebo sa spájali s ľuďmi, čo je dôležité a veľmi cool, budete aj môcť obchodovať s hodnotou.“

Hoci kryptografický priemysel stále čelí kritike od skúsených investorov, ako je Warren Buffett, tento priestor sa tiež rozvíja. V skutočnosti, Facebook sa údajne snaží vybudovať vlastnú stabilnú kryptomenu, alebo mince viazané na skutočné meny, ako je americký dolár.

Cameron Winklevoss s ohľadom na tieto správy poznamenal: “Jedná sa o veľmi optimistické odhady a sú potvrdením pre priestor kryptomien.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, CNN

Facebook komentár