Správy a komunitné služby stránok Yahoo boli v Číne ukončené, po uzavretí jej e-mailovej služby v poslednom mesiaci. Hlavná stránka firmy Yahoo v Čína je v súčasnosti presmerovaná užívateľov na stránky prevádzkované spoločnosťou Alibaba, ktorá spravuje čínskej prevádzku stránok Yahoo. V správe na rozlúčku, ktorá sa zobrazí pred presmerovaním, firma uvádza, že “upravuje jej prevádzkovú stratégiu.”
-to taktiež znamená, že jej zamestnanci budú pracovať na obsahu stránok Alibaba a ďakuje užívateľom za ich podporu. Spoločnosť na čínskom trhu čelí veľkej konkurencii. Stránky sociálnych služieb, ako je Twitter čelí konkurencií od platformy Weibo, ktorá je v Číne veľmi populárna aj napriek tomu, že je otvorene cenzurovaná
-Yahoo má významný podiel vo firme Alibaba – veľkom on-line predajcovi, ktorý dostal licenciu pre spustenie svojich čínskych služieb. Niektorí analytici naznačujú, že vlastné služby firmy Alibaba profitovali z jeho vzťahu so spoločnosťou Yahoo. Analytik Li Zhi od Analysys International poznamenal: “Čínska Yahoo spolupracovala s Alibabou po mnoho rokov. Najcennejší majetok bol rozobraný a použitý” … “Alibaba už nemá potrebu byť čínskou Yahoo a jej pôsobnosť bola vytlačená”
PCWorld

Facebook komentár