YouTube_planuje_vlastnu_tvorbu_v_Indii_Japonsku_a_na_dalsich_trhoch

Služba skupiny Alphabet – YouTube vytvára programové série a iné originálne programy pre medzinárodné trhy vrátane Francúzska, Nemecka, Japonska, Mexika a Indie, aby sa pokúsila navášiť počet nových zákazníkov k odberu svojich platených služieb. S týmto vyjadrením prišiel výkonný riaditeľ.

Susanne Danielsová, ktorý je hlavnou riaditeľkou originálnych programov na službe YouTube, poznamenala: “Programovanie sa uskutoční v podobe viacerých žánrov, ako napríklad hudobných dokumentov, seriálov, talk show a zábavných programov. Produkcia bude prebiehať v miestnych jazykoch a pre iné trhy použijú dabing alebo titulky.“

Niektoré z programov sa objavia v mesačnej službe YouTube Premium, ktorá sa predtým nazývala YouTube Red. Iný obsah bude k dispozícii v bezplatnej službe YouTube s reklamou.

Danielsová ďalej poznamenala: “Zameriavame sa na trhy, v ktorých sme presvedčení, že máme potenciál na obrovský rast zákazníkov.” YouTube už vydala niekoľko originálnych relácií v Južnej Kórei a jednu reláciu o krikete v Indii. Danielsová o show “UnCricket” povedala, že dopadla “nad očakávania.”

Danielsová taktiež povedala, že reality show s juhokórejskou populárnou kapelou Big Bang podporila jej služby predplatného a že 50 percent nových zákazníkov pochádza z krajín mimo Kórey.

Viac podrobností o nových medzinárodných plánoch budú zverejnené v najbližších týždňoch.

Súvisiace: YouTube môže byť najsilnejšou zbraňou Google proti Facebooku

Spoločnosť YouTube bude súťažiť s firmami vrátane spoločnosti Netflix a Amazon.com, ktoré investujú do tvorby miestnych jazykových programov pre online publikum po celom svete.

Prvé originálne relácie od spoločnosti YouTube boli prvýkrát spustené v prémiovej službe v roku 2016, počínajúc sériami od niektorých najpopulárnejších tvorcov videí na platforme. Ďalej pripravili série od hollywoodskych hviezd a taktiež vydali niekoľko detských relácií, vrátane známej série “Fruit Ninja Frenzy Force”.

Danielsová k tomu dodala: “Ohľadom detských sérií neexistujú žiadne nové plány pre originálnu detskú tvorbu. Aplikácia YouTube Kids slúži mladšiemu publiku a spoločnosť neverí tomu, že obsah pre deti by v súčasnosti mohol byť službou postavenou na predplatnom, ako YouTube Premium.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár