via GIPHY

YouTube získa doteraz najväčšou premenu loga.

Spoločné ikonické logo získava osvieženie, ktoré sa prvýkrát zmení od slova “Tube” na tlačidlo prehrávania. Aktualizované logo sa skladá z ikony YouTube – červenej trubice s bielou obrazovkou a červeného tlačidla prehrávania – za ktorým nasleduje značka YouTube v čiernej farbe. Logo má taktiež nové písmo ako aj farebnú schému.

Podľa spoločnosti, nové logo umožňuje flexibilnejšiu konštrukciu, ktorá lepšie funguje v rôznych zariadeniach, a to aj na najmenších obrazovkách. Je to preto, že keď je priestor obmedzený, napríklad na smartfónoch, rozjasnená ikona môže byť použitá ako skrátené logo, ktoré je ľahšie viditeľným.

Tu bude zobrazená ikona služby YouTube v kontexte:

YouTube_vykonal_najvacsiu_zmenu_svojho_loga_v_historii_2017

Nové logo a ikona sú súčasťou množstva ďalších nových funkcií, ktoré spoločnosť plánuje odhaliť v najbližších mesiacoch, aby zdôraznila svoj vývoj od ich vzniku pred 12 rokmi. Služba YouTube už nie je iba jedinečnou webovou stránkou podporujúcou videá, ale sadou rôznych aplikácií, ktoré sa predávajú na viacerých platformách pre všetkých – od fanúšikov hudby a milovníkov televízie až po hráčov.

Neal Mohan, ktorý je produktovým riaditeľom spoločnosti YouTube poznamenal: “… Prinášame novú úroveň funkčnosti a konzistentnejší pohľad na naše desktopové a mobilné zážitky.”

Aplikácia prináša aj množstvo nových funkcií vrátane čistejšieho redizajnu, kde hlavička sa stala bielou a navigačné karty boli presunuté nadol. To umožňuje ľahšie vybrať ikonu, pomocou jednotlivých prstov.

Aplikácia bude obsahovať aj rôzne ovládacie prvky prehrávania, vrátane tých, ktoré využívajú jednotlivé gestá. V budúcnosti budete prstom môcť skákať medzi videami, posúvaním doľava na sledovanie predchádzajúceho videa alebo doprava pre nasledujúce video.

To všetko nakoniec používateľom umožní zrýchliť a spomaliť prehrávanie videa, podobne ako to, čo už môžete robiť v desktopovej verzií.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheVerge

Facebook komentár