“Ak by sme to správne nastavili, mohli by ste cestovať z New Yorku do Tokio za menej ako hodinu.” S týmto vyjadrením prišiel  zakladateľ spoločnosti Virgin Group. Ďalej poznamenal, že by “sa dalo cestovať na 19 000 míľ za hodinu.”

Branson povedal, že dúfa, že sa takto dá využiť nadzvuková letecká dopravu po tom, čo sa jeho raketa divízie Virgin Galactic dostala zo zeme. “Potom, čo sme úspešne vykonali vesmírny program, budeme ďalej pracovať na nadzvukových lietadlách, ktoré pôjdu oveľa, oveľa rýchlejšie, ako Concorde.”

Už je to viac ako desať rokov od posledného obchodného letu lietadla typu Concorde, ktorý bol schopný prejsť z Londýna do New Yorku za tri hodiny. Nakoniec išiel v British Airways do výslužby po 27. rokoch v službe .

63-ročný Branson, uviedol že by chcel, aby jeho značka počas jeho života začala realizovať tieto futuristické lety.

Ďalej povedal, že zatiaľ čo je skvelý čas investovať do odvetvia leteckej dopravy, je otázne či je to vhodné aj pre letecký priemyseľ.

Konsolidácie medzi najväčšími americkými leteckými spoločnosťami v uplynulých rokoch vytvorili stabilitu a ziskovosť v tomto odvetví, ktoré po celé desaťročia čelilo veľkým bojom.

Branson v Dallasu poznamenal: “Nakoniec sa Nám v Amerike podarilo uspieť. Pred 30 rokmi sme začali súťažiť s americkými leteckými spoločnosťami a každý jeden z týchto dopravcov aspoň raz skrachoval.”

Branson dodal: “Ale keď je na trhu menšia konkurencia, náklady na cestovanie rastú” … “A letecké spoločnosti nemajú pocit, že by bolo potrebné vynaložiť peniaze na kvalitu.”

S ohľadom na stav priemyslu, “to je nepravdepodobné, že budete mať novú leteckou spoločnosťou v Amerike v budúcom desaťročí,” predpovedal. “Bude to byť neuveriteľne ťažké pre ďalšie” Virgin America “sa objaviť na tomto trhu.”

S ohľadom na stav priemyslu Branson predpovedal, “je nepravdepodobné, že  v budúcom desaťročí budete mať  v Amerike novú leteckou spoločnosť,” … “Bude to byť neuveriteľne ťažké pre ďalšiu “Virgin America”, ktorá sa objaví na tomto trhu.”

Zdroj: Manager-magazin

Facebook komentár