Opierajúc sa o informácie jedného nemenovaného zdroja, spoločnosť Google aktívne pracuje na vývoji inteligentných hodín. Aby sme boli presnejší, spoločnosť pracuje na riešeniach ako zatraktívniť daný produkt. Dôkazom toho je hneď niekoľko faktov.

Tak napríklad v októbri minulého roka dala spoločnosť  Google patentovať štúdiu hodiniek s otváracím displejom. V súčasnosti vieme že daná štúdia už ma aj konkrétnejšie črty. Ako sa uvádza v dokumentoch, dané hodinky budu môcť navádzať používateľa, podávať informácie o rôznych produktoch a tiež upozorňovať na nové emaily.

Ďalším dôkazom je v dnešnej dobe veľká popularita zabudovaných počítačov. Google sa v danej oblasti už stihol predstaviť s projektom Google Glass. Taktiež spoločnosť Apple pracuje  na projekte Bluetooth hodiniek s operačným systémom iOS a obrazovkou veľkou 1,5 palca. Ďalší hráč v tejto oblasti, Pebble, začal distribuovať svoje inteligentné hodinky 69 000 zákazníkom po tom, čo sa mu podarilo od nich vyzbierať na daný projekt viac ako 10 miliónov dolárov. Pričom je to iba malý počet spoločností, ktoré inovujú spomínanú oblasť. Svoje miesto tu majú aj výrobcovia ako Cookoo alebo I´m Watch.

Podľa Piper Jaffray Gene Munstera, pracovníka Apple, zabudované inteligentné zariadenia nahradia  iPhone už v najbližších desiatich rokoch. Ak Google dokáže predstaviť  hodinky podobného typu, posilní tým svoje postavenie na trhu rýchleho vyhľadávania a poskytovania informácií ešte skôr ako ich začnete vyhľadávať. Už v dnešnej dobe je na trhu aplikácia Field Trip, poskytujúca informácie o  dôležitých miestach v reálnom čase vtedy, keď sa na daných miestach nachádzate. Je to už iba malý krok k implementovaniu podobnej funkcie do vaších hodiniek.

Samozrejme dané vynálezy sú ešte iba v počiatočnom štádiu rozvoja no je veľká šanca, že nás Google v blízkej budúcnosti s niečim takým prekvapí.

Preložil: Michal Molnár

Zdroj: AnthonyCampanella.com

Facebook komentár